Ogłoszenia

Ogłoszenia z dnia 24.09.2023

 1. Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła.
 2. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 3. Jutro tj. w poniedziałek 25.09 wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do sanktuarium MB Leśniowskiej w Leśniowie i do Sławikowa zorganizowaną przez Parafialny Zespół Caritas. Wyjazd o g. 800 spod kościoła. Autobus podjedzie po pielgrzymów do poszczególnych wiosek. W programie m.in. Msza św. w sanktuarium, zwiedzanie, obiad. Koszt 60 zł. Są jeszcze miejsca wolne. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 4. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę o godzinie 1800. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza te, które przygotowują się w tym roku do pierwszej komunii św. na Mszy św. szkolnej otrzymają specjalną planszę z grafiką św. Stanisława Kostki na, którą wklejać będą poszczególne obrazki tej grafiki otrzymane na kolejnych Mszach szkolnych. Dzieci, które będą miały kompletnie wypełnioną obrazkami planszę na zakończenie roku szkolnego, tradycyjnie zostaną nagrodzone specjalną autokarową pielgrzymko-wycieczką.
 5. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących sie do pierwszej Komunii św. z ks. Proboszczem w środę tj. 27 września o godzinie 1700 w domu katechetycznym.
 6. Zapraszam na spotkanie zainteresowanych kandydatów do s. bierzmowania z klasy I szkoły średniej w piątek tj. 29 września po wieczornej Mszy św. o godzinie 1900 w domu katechetycznym.
 7. Zapraszam na spotkanie zainteresowanych kandydatów do s. bierzmowania z klasy II szkoły średniej również w piątek tj. 29 września po wieczornej Mszy św. o godzinie 1935 w domu katechetycznym.
 8. Zbiórka dla młodszych ministrantów z klasy podstawowej i kandydatów, w sobotę o godzinie 930 w domu katechetycznym.
 9. Od miesiąca październik Msze św. wieczorne odprawiane będą o godzinie 1700.
 10. Od przyszłej niedzieli tj. od 1 października serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej przez cały miesiąc październik. Różaniec w kościele: w poniedziałek i czwartek przed poranną Mszą świętą o godzinie 630; we wtorek, środę i piątek o godzinie 1730,  w sobotę  o godzinie 1620, a  w niedzielę o godzinie 1430. W każdą sobotę modlitwa różańcowa będzie odmawiana przez przedstawicieli Arcybractwa Różańcowego i Róż Różańcowych. W pierwszy dzień modlitwy różańcowej tj. w niedzielę przed nabożeństwem błogosławieństwo różańców. Zachęcam do odmawiania Różańca w naszych domach. Za odmówienie Różańca możemy zyskać odpust zupełny.
 11. W przyszłą niedzielę tj. 1 października zapraszam na spotkanie wszystkich przedstawicieli Róż Różancowych i Arcybractwa Różańcowego o godzinie 1500 w domu katechetycznym. Zapraszamy na to spotkanie również wszystkich zainteresowanych włączeniem się w dzieło modlitewne tej wspólnoty.
 12. W przyszłą niedzielę tj. 1 października na Górze św. Anny - Pielgrzymka Hodowców Gołębi Pocztowych.
 13. Także w przyszłą niedzielę tj. 1 października na Górze św. Anny - Pielgrzymka Orkiestr Kalwaryjskich.
 14. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 17 Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza  w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą  i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 15. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. Trzydziesta szósta kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia jest  przeznaczona na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom  i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział  w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu również zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnego  i parafialnego. Bóg zapłać za wszelką pomoc. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie, najnowszy numer kwartalnika ,,Głos Serca”. Serdecznie dziękuję tym osobom, które pomagają w redagowaniu naszego kwartalnika. Bóg zapłać.
 17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ogłoszenia z dnia 17.09.2023

 1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła.
 2. Wieczorem (13 września) Pan Bóg odwołał do wieczności Biskupa Seniora Jana Wieczorka, pierwszego Biskupa Diecezji Gliwickiej. Biskup Jan Walenty Wieczorek urodził się 8 lutego 1935 r. w Bodzanowicach, święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1958 r., 12 czerwca 1981 r. został mianowany biskupem pomocniczym Diecezji Opolskiej i biskupem tytularnym Timida Regia, sakrę przyjął 16 sierpnia 1981 r. z rąk Biskupa Alfonsa Nossola. 25 marca 1992 r. został pierwszym biskupem nowej Diecezji Gliwickiej. 29 grudnia 2011 r. papież Benedykt XVI przyjął jego rezygnację z urzędu Bpa Gliwickiego. Zmarł 13 września 2023 r.

'Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...' Uroczystości pogrzebowe śp. Bp Jana Wieczorka odbędą się w dniach 22-23 września br. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej parafii: nspj-turze.pl

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 845 odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy I szkoły średniej w kościele.
 2. Dzisiaj przypadają Diecezjalne Dożynki w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. O godzinie 1145 błogosławieństwo koron żniwnych przed probostwem, a o godzinie 1200 Msza św.
 3. W poniedziałek tj. 18 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
 4. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 5. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę o godzinie 1800. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza te, które przygotowują się w tym roku do pierwszej komunii św. na Mszy św. szkolnej otrzymają specjalną planszę z grafiką Serca Pana Jezusa na, którą wklejać będą poszczególne obrazki tej grafiki otrzymane na kolejnych Mszach szkolnych. Dzieci, które będą miały kompletnie wypełnioną obrazkami planszę na zakończenie roku szkolnego, tradycyjnie zostaną nagrodzone specjalną autokarową pielgrzymko-wycieczką.
 6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w tym roku szkolnym odbędzie się w środę tj. 20 września po Mszy św. szkolnej w kościele.
 7. Z uwagi na uroczystości pogrzebowe związane z pogrzebem śp. Bp Jana Wieczorka spotkanie zainteresowanych kandydatów do s. bierzmowania z klasy II szkoły średniej zostaje przesunięte na przyszły tydzień i odbędzie się ono w piątek tj. 29 września po wieczornej Mszy św. o godzinie 1935 w domu katechetycznym.
 8. Spotkanie Róż Różańcowych odbędzie się w niedzielę tj. 1 października o godzinie 1500 w domu katechetycznym po nabożeństwie nieszporów. Zapraszamy na to spotkanie przedstawicieli naszych Róż i wszystkich zainteresowanych włączeniem się w dzieło modlitewne tej wspólnoty.
 9. Parafialny Zespół Caritas organizuje parafialną pielgrzymkę do sanktuarium MB Leśniowskiej w Leśniowie i do Sławikowa. Wyjazd 25 września tj. poniedziałek o g. 800 spod kościoła. W programie m.in. Msza św. w sanktuarium, zwiedzanie, obiad. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 10. Wyrażam serdeczne podziękowanie dla wszystkich bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie tegorocznych gminno-parafialnych dożynek, które w ubiegłą niedzielę odbyły się w Rudzie. Nasze podziękowanie składamy zwłaszcza na ręce całego Sołectwa Ruda z P. Sołtysem na czele. Dziękujemy za wszelkie złożone dary. Kolekta dożynkowa wyniosła 2622zł i 7 euro. Jest ona przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych w naszej świątyni. Bóg zapłać.
 11. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 12. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 13. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest trzydziestą szóstą kolektą remontową przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu również zbiórka do puszek na potrzeby Caritas  (diecezji i parafii). Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ogłoszenia z dnia 10.09.2023

 1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła.
 2. Dzisiaj zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za żniwa z okazji dożynek gminno-parafialnych w Rudzie na boisku o godzinie 1200. Z tej racji w tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele o godzinie 1030. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. z okazji dożynek.
 3. Od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele XIII Tydzień Wychowania (Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców).
 4. Od nowego roku szkolno-katechetycznego nabożeństwo nieszporów w okresie zwykłym będzie odprawiane tylko w pierwszą niedzielę miesiąca.
 5. We wtorek tj. 12 września przypada wspomnienie NMP Matki Sprawiedliwości  i Miłości Społecznej, patronki diecezji.
 6. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 7. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę o godzinie 1800. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza te, które przygotowują się w tym roku do pierwszej komunii św. na Mszy św. szkolnej otrzymają specjalną planszę z grafiką Serca Pana Jezusa na, którą wklejać będą poszczególne obrazki tej grafiki otrzymane na kolejnych Mszach szkolnych. Dzieci, które będą miały kompletnie wypełnioną obrazkami planszę na zakończenie roku szkolnego, tradycyjnie zostaną nagrodzone specjalną autokarową pielgrzymko-wycieczką. Środę podczas Mszy szkolnej również odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych, podręczników, tornistrów.
 8. W środę tj. 13 przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Zapraszam na piąte w tym roku nabożeństwo do MB Fatimskiej o godzinie 1830. Przynosimy ze sobą świece. Proszę również przynieść kwiaty z ogródków do udekorowania figury MB Fatimskiej do P. Kwiaciarki Katarzyny.
 9. W czwartek tj. 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Bardzo proszę w miarę możliwości o odnowienie i przyozdobienie m.in. kwiatami naszych przydrożnych krzyży.
 10. Od czwartku do niedzieli tj. od 14 do 17 września na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża.
 11. W piątek tj. 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 12. Zbiórka wszystkich ministrantów i marianek, a także dzieci, które chciałyby należeć do tych grup w sobotę o godzinie 930 w domu katechetycznym.
 13. W sobotę tj. 23 września pielgrzymka rowerzystów do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Msza św. o godzinie 1100.
 14. W przyszłą niedzielę tj. 17 września przypadają Diecezjalne Dożynki  w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. O godzinie 1145 błogosławieństwo koron żniwnych przed probostwem, a o godzinie 1200 Msza św.
 15. W przyszłą niedzielę tj. 17 września bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 845 odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy I szkoły średniej w kościele.
 16. Parafialny Zespół Caritas organizuje parafialną pielgrzymkę do sanktuarium MB Leśniowskiej w Leśniowie i do Sławikowa. Wyjazd 25 września tj. poniedziałek  o g. 800 spod kościoła. W programie m.in. Msza św. w sanktuarium, zwiedzanie, obiad. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 17. Bardzo proszę o zgłaszanie do 15 września dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w 2024r. Kartę zgłoszenia odbiera Rodzic dziecka w kancelarii parafialnej. Jeżeli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią do zgłoszenia dołączamy skrócony akt chrztu.
 18. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 19. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 20. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W przyszłym tygodniu będzie trzydziesta szósta kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski O/w Racib., ul. Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 21. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie.
 22. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ogłoszenia z dnia 3.09.2023

 1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła. Zapraszam na nieszpory o godzinie 1430.
 2. Od nowego roku szkolno-katechetycznego nabożeństwo nieszporów w okresie zwykłym będzie odprawiane tylko w pierwszą niedzielę miesiąca.
 3. Dzisiaj również w kaplicy ,,Magdalenka' - Goszyce Las Msza św. ślubowana o godzinie 1400 (z udziałem leśników i strażaków) w rocznicę ugaszenia pożarów lasów.
 4. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 5. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę  o godzinie 1800. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza te, które przygotowują się w tym roku do pierwszej komunii św. na Mszy św. szkolnej otrzymają specjalną planszę z grafiką Serca Pana Jezusa na, którą wklejać będą poszczególne obrazki tej grafiki otrzymane na kolejnych Mszach szkolnych. Dzieci, które będą miały kompletnie wypełnioną obrazkami planszę na zakończenie roku szkolnego, tradycyjnie zostaną nagrodzone specjalną autokarową pielgrzymko-wycieczką. W środę również podczas Mszy szkolnej poświęcenie przyborów szkolnych, podręczników, tornistrów.
 6. W środę tj. 6 września odbędzie się spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych uczniów klasy VIII szkoły podstawowej, którzy w przyszłym roku szkolnym będą się przygotowywali do sakramentu bierzmowania o godzinie 1700 w kościele.
 7. Młodzież z klasy I ponadpodstawowej rozpoczyna swoje przygotowanie do s. bierzmowania w tym roku szkolnym. Pierwsze spotkanie zainteresowanych kandydatów do s. bierzmowania odbędzie się w środę tj. 6 września po Mszy św. szkolnej o godzinie 1845 w kościele, zaś zainteresowanych rodziców tychże kandydatów zapraszam na krótkie spotkanie w niedzielę tj. 17 września po Mszy św. o godzinie 845 w kościele.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek o godzinie 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Ks. Józefa Czempiela w intencji powołań kapłańskicch, zakonnych i misyjnych). 
 9. W piątek tj. 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w czasie Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
 10. W sobotę tj. 9 września przypada Diec. Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Msza św. o godzinie 1100.
 11. W przyszłą niedzielę tj. 10 września, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za żniwa z okazji dożynek gminno-parafialnych w Rudzie na boisku o godzinie 1200. Z tej racji w tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele o godzinie 1030. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. z okazji dożynek.
 12. Bardzo proszę o zgłaszanie do 15 września dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w 2024r. Kartę zgłoszenia odbiera Rodzic dziecka w kancelarii parafialnej. Jeżeli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią do zgłoszenia dołączamy skrócony akt chrztu.
 13. Od miesiąca sierpień bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2024. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 14. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 15. W przyszłą niedzielę tj. 10 września rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania (Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców).
 16. Proboszcz podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym będzie uczył religii w szkole podstawowej w Zawadzie Książęcej w każdą środę i w czwartek.
 17. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 18. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 19. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, pozostała prasa.
 20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży sumiennego przygotowania do nowego roku szkolno - katechetycznego.

Ogłoszenia z dnia 27.08.2023

 1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła.
 2. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 3. W piątek tj. 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego. Z tej okazji zapraszam dzieci i młodzież, a także nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół i przedszkoli do udziału we Mszy św. w ich intencji  o godzinie 1800 . Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. od godziny 1645. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego ustanowiony przez papieża Franciszka w 2015r.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego o godzinie 1645.
 5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 830, zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 7. W dniu 2 września tj. w sobotę przypada Siódma Diecezjalna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 1100. Serdecznie zachęcam kobiety i dziewczęta z naszej parafii do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Dojazd do Rud indywidualny.
 8. Spotkanie przy grillu na probostwie dla wszystkich ministrantów i marianek, a także dzieci, które chciałyby należeć do tych grup w sobotę tj. 2 września o godzinie 1900.
 9. W przyszłą niedzielę tj. 3 września przypada Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie – początek spotkania o godzinie 1430 w katedrze w Gliwicach.
 10. W przyszłą niedzielę również tj. 3 września w kaplicy ,,Magdalenka' - Goszyce Las Msza św. ślubowana o godzinie 1400 (z udziałem leśników i strażaków) w rocznicę ugaszenia pożarów lasów.
 11. W niedzielę tj. 10 września, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za żniwa z okazji dożynek gminnych w Rudzie na boisku o godzinie 1200. Z tej racji w tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele o godzinie 1030. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. z okazji dożynek.
 12. Od miesiąca sierpień bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2024. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 13. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 14. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. Trzydziesta piąta kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia przeznaczona jest na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn, a także kwartalnik - ,,Głos Serca”.
 16. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 20.08.2023

 1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła.
 2. W okresie wakacji i w liturgicznym okresie zwykłym nabożeństwo nieszporów odprawiane jest tylko w pierwszą niedzielę miesiąca: lipca i sierpnia. W pozostałe niedziele nieszporów nie ma.
 3. Dzisiaj przypada parafialna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich.
 4. W sobotę tj. 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu wieczorem zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego zmarłego Ks. Proboszcza Antoniego Strzedulla w dniu jego ziemskich urodzin o godzinie 700.
 5. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 6. Organizowana jest również tradycyjna pielgrzymka na Górę św. Anny z okazji Odpustu Świętych Aniołów Stróżów w dniu 26 sierpnia tj. sobota. Zapisy w zakrystii u p. Kościelnego. Wyjazd busem o godzinie 1600 spod kościoła.
 7. W dniu 2 września tj. w sobotę przypada Siódma Diecezjalna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 1100. Serdecznie zachęcam kobiety i dziewczęta z naszej parafii do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Dojazd do Rud indywidualny.
 8. Od miesiąca sierpień bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2024. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.
 9. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 10. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest trzydziestą piątą kolektą remontową przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii i utrzymanie naszego kościoła.  Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy numer kwartalnika - ,,Głos Serca'.
 13. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 13.08.2023

 1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła.
 2. W okresie wakacji i w liturgicznym okresie zwykłym nabożeństwo nieszporów odprawiane jest tylko w pierwszą niedzielę miesiąca: lipca i sierpnia. W pozostałe niedziele nieszporów nie ma.
 3. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 4. We wtorek tj. 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu błogosławieństwo kwiatów i ziół. W tym dniu Msze św. z uroczystości Wniebowzięcia NMP o godzinie 700; 845.
 5. We wtorek tj. 15 sierpnia przypada również Metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP w Sanktuarium w Rudach. Suma odpustowa koncelebrowana przez biskupów i kapłanów metropolii górnośląskiej o godzinie 1100. Nieszpory odpustowe o godzinie 1500.
 6. W środę tj. 16 sierpnia przypada 42 rocznica konsekracji biskupa Jana Wieczorka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 7. W czwartek tj. 17 sierpnia przypada uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
 8. Od miesiąca sierpień bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2024. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.
 9. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 10. Organizowana jest parafialna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich dnia 20 sierpnia (tj. niedziela). Wyjazd busem spod kościoła o godzinie 700. Koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Przyjazd ok. 1700. Serdecznie zachęcam.
 11. Organizowana jest również tradycyjna pielgrzymka na Górę św. Anny z okazji Odpustu Świętych Aniołów Stróżów w dniu 26 sierpnia tj. sobota. Zapisy do 19 sierpnia w zakrystii u p. Kościelnego.
 12. W środę 16 sierpnia wyrusza kolejna diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. w Kuźni Raciborskiej o 7.00. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej: gliwicka.com. Można się też zapisywać w parafiach naszego dekanatu: w Kuźni Raciborskiej, Nędzy i Rudach. Kto nie może iść, może wspomóc pielgrzymów duchowo modlitwą, a także nabyć znaczek ,,duchowego pielgrzyma' – dowolna ofiara. Szczegóły w gablotce.
 13. Z uwagi na urlop ks. Proboszcza od 7 do 20 sierpnia br. posługę duszpasterską w naszej parafii pełnić będą Ojcowie Oblaci z Kędzierzyna. Wszelkie sprawy pilne     i kancelaryjne proszę uzgadniać bezpośrednio po Mszy św.
 14. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 15. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium. W przyszłym tygodniu będzie trzydziesta piąta kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski O/w Racib., ul. Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie, a także najnowszy, odpustowy numer kwartalnika - ,,Głos Serca' -  naszej parafialnej gazetki.
 17. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 6.08.2023

 1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam dziś na nieszpory o godzinie 1430.
 2. Dzisiaj również na Górze św. Anny przypada odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli i pielgrzymka motocyklistów.
 3. W okresie wakacji i w liturgicznym okresie zwykłym nabożeństwo nieszporów odprawiane jest tylko w pierwszą niedzielę miesiąca: lipca i sierpnia. W pozostałe niedziele nieszporów nie ma.
 4. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 5. Od miesiąca sierpień bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2024. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.
 6. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 7. Organizowana jest parafialna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich dnia 20 sierpnia (tj. niedziela). Wyjazd busem spod kościoła o godzinie 700. Koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do dzisiaj. Przyjazd ok. 1700. Serdecznie zachęcam.
 8. Organizowana jest również tradycyjna pielgrzymka na Górę św. Anny z okazji Odpustu Świętych Aniołów Stróżów w dniu 26 sierpnia tj. sobota. Zapisy do 19 sierpnia w zakrystii u p. Kościelnego.
 9. W środę 16 sierpnia wyrusza kolejna diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. w Kuźni Raciborskiej o 7.00. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej: gliwicka.com. Można się też zapisywać w parafiach naszego dekanatu: w Kuźni Raciborskiej, Nędzy i Rudach. Kto nie może iść, może wspomóc pielgrzymów duchowo modlitwą, a także nabyć znaczek ,,duchowego pielgrzyma' – dowolna ofiara. Szczegóły w gablotce.
 10. Od piątku do niedzieli tj. od 11-13 sierpnia na Górze św. Anny - obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP.
 11. Wyjątkowo w sobotę tj. 12 sierpnia o godzinie 1700 zapraszam na czwarte w tym roku nabożeństwo do MB Fatimskiej.  Nabożeństwo poprowadzą Ojcowie Oblaci z Kędzierzyna. Proszę również przynieść kwiaty z ogródków do udekorowania figury MB Fatimskiej do P. Kwiaciarki Katarzyny.
 12. Z uwagi na urlop ks. Proboszcza od 7 do 20 sierpnia br. posługę duszpasterską w naszej parafii pełnić będą Ojcowie Oblaci z Kędzierzyna. Wszelkie sprawy pilne i kancelaryjne proszę uzgadniać bezpośrednio po Mszy św.
 13. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 14. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii i utrzymanie naszego kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium. W przyszłym tygodniu również Ojcowie Oblaci będą rozprowadzać kalendarze misyjne na 2024r. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także nasz kwartalnik - ,,Głos Serca'.
 16. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 30.07.2023

 1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła.
 2. W okresie wakacji i w liturgicznym okresie zwykłym nabożeństwo nieszporów odprawiane jest tylko w pierwszą niedzielę miesiąca: lipca i sierpnia. W pozostałe niedziele nieszporów nie ma.
 3. Od poniedziałku do niedzieli (1-6 sierpnia) w Lizbonie odbędą się 37 Światowe Dni Młodzieży. Hasłem spotkania będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: ,,Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1.39).
 4. Od miesiąca sierpień bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2024. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.
 5. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 6. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 7. W środę tj. 2 sierpnia można uzyskać odpust ,,Porcjunkuli' związany z Matką Bożą Anielską z Porcjunkuli.
 8. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego ,,Porcjunkuli' w dniu 2 sierpnia albo w niedzielę poprzedzającą (30 lipca) albo w przyszłą niedzielę (6 sierpnia) we wszystkich kościołach parafialnych. Warunki uzyskania tego odpustu zupełnego: spowiedź i Komunia św.; odmówienie ,,Ojcze nasz' i ,,Wierzę w Boga', modlitwa w intencji Papieża, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Ks. Józefa Czempiela w intencji powołań kapłańskicch, zakonnych i misyjnych).  W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca  o g. 1715.
 10. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 830, zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcam Parafian do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
 12. W przyszłą niedzielę tj. 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 13. W przyszłą niedzielę tj. 6 sierpnia na Górze św. Anny przypada odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.
 14. W przyszłą niedzielę również tj. 6 sierpnia na Górze św. Anny przypada pielgrzymka motocyklistów.
 15. Organizowana jest parafialna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich dnia 20 sierpnia (tj. niedziela). Wyjazd busem spod kościoła o godzinie 700. Koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 6 sierpnia. Przyjazd ok. 1700. Serdecznie zachęcam.
 16. Organizowana jest również tradycyjna pielgrzymka na Górę św. Anny z okazji Odpustu Świętych Aniołów Stróżów w dniu 26 sierpnia tj. sobota. Zapisy do 19 sierpnia w zakrystii u p. Kościelnego.
 17. Z uwagi na urlop ks. Proboszcza od 7 do 20 sierpnia br. posługę duszpasterską  w naszej parafii pełnić będą Ojcowie Oblaci z Kędzierzyna. Wszelkie sprawy pilne i kancelaryjne proszę uzgadniać bezpośrednio po Mszy św.
 18. W środę 16 sierpnia wyrusza kolejna – XXXI diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. w Kuźni Raciborskiej o 7.00. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej: gliwicka.com. Można się też zapisywać w parafiach naszego dekanatu: w Kuźni Raciborskiej, Nędzy i Rudach. Kto nie może iść, może wspomóc pielgrzymów duchowo modlitwą, a także nabyć znaczek ,,duchowego pielgrzyma' – dowolna ofiara. Szczegóły w gablotce.
 19. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 20. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii i utrzymanie naszego kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na ten sam cel. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 21. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn, a także nasz kwartalnik - ,,Głos Serca'.
 22. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 23.07.2023

 1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła.
 2. W okresie wakacji i w liturgicznym okresie zwykłym nabożeństwo nieszporów odprawiane jest tylko w pierwszą niedzielę miesiąca: lipca i sierpnia. W pozostałe niedziele nieszporów nie ma.
 3. Dzisiaj przypada odpust ku czci św. Marii Magdaleny w kaplicy ,,Magdalenka' - Goszyce Las (koło Tworoga Małego). Suma odpustowa o godzinie 1100.
 4. Dzisiaj również przypada – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka.
 5. Od jutra tj. od 24 lipca bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2024. W tym tygodniu proszę zamawiać tylko Msze św. z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. W następnych tygodniach pozostałe intencje.
 6. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 7. We wtorek tj. 25 lipca przypada święto św. Jakuba, Apostoła.
 8. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 9. W środę tj. 26 lipca przypada wspomnienie św. Anny, patronki naszej diecezji. O godzinie 700 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wdów naszej parafii, zaś we wspomnienie św. Joachima tj. 27 lipca w czwartek o godzinie 900 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych mężów naszych wdów parafii.
 10. Zapraszam na spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w dniu 28.07 tj. w piątek na probostwie o godzinie 1600.
 11. W środę 16 sierpnia wyrusza kolejna - XXXI diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. w Kuźni Raciborskiej o 7.00. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej: gliwicka.com. Można się też zapisywać w parafiach naszego dekanatu: w Kuźni Raciborskiej, Nędzy i Rudach. Kto nie może iść, może wspomóc pielgrzymów duchowo modlitwą, a także nabyć znaczek ,,duchowego pielgrzyma' – dowolna ofiara. Szczegóły w gablotce.
 12. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 13. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze. Trzydziesta czwarta kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia jest przeznaczona na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział  w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 15. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Turze, siedziba: Turze, Kościelna 2.