Ogłoszenia

Ogłoszenia z dnia 14.07.2024

 1. Dzisiaj XV Niedziela Zwykła.
 2. W liturgicznym okresie zwykłym nabożeństwo nieszporów będzie tylko w pierwszą niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele nieszporów nie będzie.
 3. Dziś przypada uroczystość odpustowa w cmentarnym kościele św. Marii Magdaleny w Rudach (Msza św. o godzinie 1100).
 4. Dzisiaj także na Górze św. Anny - Dzień Modlitw Osób Niewidomych i obchody kalwaryjskie ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.
 5. We wtorek tj. 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 6. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 7. W sobotę tj. 20 lipca zapraszam na kolejne nabożeństwo ku czci św. Charbela z modlitwą o uzdrowienie i namaszczeniem specjalnym olejkiem św. Charbela o godzinie 1730 w kościele. Na ołtarzu Matki Bożej Różańcowej obok relikwi św. Charbela będzie wystawiona skrzynka, do której będzie można ,,wkładać,, swoje ,,zalecki-intencje” za wstawiennictwem św. Charbela. Podczas nabożeństwa będą one odczytane w modlitwie wstawienniczej. 
 8. W przyszłą niedzielę tj. 21 lipca odpust ku czci św. Marii Magdaleny w kaplicy ,,Magdalenka' - Goszyce Las (koło Tworoga Małego). Suma odpustowa o g. 1100.
 9. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 10. Z uwagi na urlop i udział ks. Proboszcza od 23 lipca do 3 sierpnia (od wtorku do soboty) br. posługę duszpasterską w naszej parafii pełnić będą Ojcowie Oblaci z Kędzierzyna. Wszelkie sprawy pilne i kancelaryjne proszę uzgadniać bezpośrednio po Mszy św.
 11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu będzie czterdziesta piąta kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski O/w Racibórz, H. Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).  Bóg zapłać za wszelką pomoc i za wszelkie indywidualne, imienne wpłaty na rzecz tego dzieła, na konto paraf. z dopiskiem: ,,remont kościoła'.
 12. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn, a także najnowszy, odpustowy numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 13. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 7.07.2024

 1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła. Zapraszam na nieszpory o godzinie 1430.
 2. W liturgicznym okresie zwykłym nabożeństwo nieszporów będzie tylko w pierwszą niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele nieszporów nie będzie.
 3. Dzisiaj na Górze św. Anny pielgrzymka dzieci.
 4. Od poniedziałku do przyszłej niedzieli tj. od 8-14 lipca duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodzież na tzw. festiwal życia do ośrodka ,,Oblacka Przystań' w Kokotku/k Lublińca. Więcej informacji na www.festiwalzycia.pl.
 5. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 6. W czwartek tj. 11 lipca przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 7. W sobotę tj. 13 lipca przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Zapraszam na trzecie w tym roku nabożeństwo do MB Fatimskiej przed wieczorną Mszą św. o godzinie 1700. Przynosimy ze sobą świece. Proszę również przynieść kwiaty z ogródków do udekorowania figury MB Fatimskiej do P. Kwiaciarki Katarzyny.
 8. W przyszłą niedzielę tj. 14 lipca na Górze św. Anny - Dzień Modlitw Osób Niewidomych oraz obchody kalwaryjskie ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.
 9. W dniach 15 - 19 lipca (poniedziałek - piątku) na Górze św. Anny - Święto Młodzieży.
 10. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta jest przeznaczona na ten sam cel.
 12. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy, odpustowy numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 13. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 30.06.2024

 1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła. Zapraszam o godzinie 1430 na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W liturgicznym okresie zwykłym nabożeństwo nieszporów będzie tylko w pierwszą niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele nieszporów nie będzie.
 3. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 4. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek, I piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W czwartek o godzinie 630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Ks. Józefa Czempiela w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca  o godzinie 1715. Podczas spowiedzi będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 830, zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 8. W sobotę tj. 6 lipca przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.
 9. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 10. W przyszłą niedzielę tj. 7 lipca na Górze św. Anny przypada pielgrzymka dzieci.
 11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze.  W przyszłym tygodniu kolekta - na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła.
 12. Drodzy Parafianie: W porozumieniu z Duszpasterską Radą Parafialną zapadła decyzja o wymianie w budynku probostwa całej instalacji grzewczej, a także całej stolarki okiennej (około 30 okien). Powyższe prace zostały już podjęte. W związku z tym, zwracamy się z uprzejmą i gorącą prośbą do chętnych Parafian, którzy pomogliby w sprzątaniu probostwa na czas podjętych remontów. Zapraszam więc do pomocy w sprzątaniu albo w środę od godziny 1600 albo w piątek  również od godziny 1600. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.               O szczegółach inwestycji Parafianie zostaną poinf. w późniejszym czasie.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn, a także najnowszy, odpustowy numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 14. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości, zaś w Sercu Pana Jezusa odkrywajmy źródło życia i naszego uświęcenia.

Ogłoszenia z dnia 23.06.2024

 1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła. Zapraszam o godzinie 1430 na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas którego będziemy się modlić w intencji Ojców naszej parafii w dniu ich święta. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie zwłaszcza Ojców z dziećmi.
 2. Zachęcam i zapraszam Parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ - w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę o godzinie 1730.
 3. Jutro - w poniedziałek tj. 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 5. W czwartek tj. 27.06 o g. 1900 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców i Parafian z Rudy w kapliczce w Rudzie. Serdecznie zapraszam nasze rodziny z Rudy do udziału w Niej.
 6. W sobotę tj. 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów Diecezji Gliwickiej. W tę uroczystość przypada również Dzień Papieski Franciszka.
 7. W sobotę tj. 29 czerwca zostanie odprawiona Msza św. o godzinie 900 w intencji osób starszych, chorych, a także ich opiekunów, zaś po niej nasz Parafialny Zespół Caritas zaprasza te osoby na okolicznościowe świąteczne śniadanie do domu katechetycznego.
 8. Również w sobotę i w niedzielę tj. 22 i 23 czerwca na Górze św. Anny przypada pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.
 9. Drodzy Parafianie: W porozumieniu z Duszpasterską Radą Parafialną zapadła decyzja o wymianie w budynku probostwa całej instalacji grzewczej, a także całej stolarki okiennej (około 30 okien). Powyższe prace zostaną podjęte w drugiej połowie czerwca br. W związku z tym, zwracamy się z uprzejmą i gorącą prośbą do chętnych Parafian, którzy pomogliby w sprzątaniu probostwa na czas podjętych remontów. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do ks. proboszcza, który na bieżąco będzie informował o terminie sprzątania. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. O szczegółach inwestycji Parafianie zostaną poinformowani w późniejszym czasie.
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze. Czterdziesta czwarta kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia jest przeznaczona na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także odpustowy numer ,,Głosu Serca”. Serdecznie przy tej okazji dziękuję osobom, które pomagają w redakcji naszego kwartalnika.
 12. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości, zaś w Sercu Pana Jezusa odkrywajmy źródło życia i naszego uświęcenia.

Ogłoszenia z dnia 16.06.2024

 1. Dzisiaj XI Niedziela Zwykła. Dzisiaj również przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do udziału w adoracji wszystkich Parafian. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 1030. Zakończenie adoracji na nabożeństwie do NSPJ o godzinie 1430Plan adoracji:

Od godz. 11.30 – do 12.00 - Arcybractwo Różańcowe i Róże Różańcowe

Od godz. 12.00 – do 13.00 - parafianie z Siedlisk i z Rudy  

Od godz. 13.00 – do 14.00 - parafianie z Turza i Budzisk

Od godz. 14.00 – do 14.30 - Parafialny Zespół CARITAS

Od godz. 14.30 – nabożeństwo do NSPJ i zakończenie Adoracji

 1. Zapraszam o godzinie 1430 na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W tym miesiącu zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ - w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę o godzinie 1730.
 3. W poniedziałek tj. 17 czerwca przypada 25 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Gliwicach.
 4. Obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i marianek w piątek 21 czerwca o godzinie 1500 w domu katechetycznym.
 5. W piątek tj. 21.06 przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O g. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Szkół i przedszkoli. Serdecznie ich zapraszam do udziału w Niej.
 6. Spotkanie dla zainteresowanych kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy I szkoły średniej odbędzie się w piątek tj. 21.06 o godzinie 1900 w domu katechetycznym.
 7. W sobotę tj. 22 czerwca zapraszam na kolejne nabożeństwo ku czci św. Charbela z modlitwą o uzdrowienie i namaszczeniem specjalnym olejkiem św. Charbela o godzinie 1730 w kościele. Na ołtarzu Matki Bożej Różańcowej obok relikwi św. Charbela będzie wystawiona skrzynka, do której będzie można ,,wkładać,, swoje ,,zalecki-intencje” za wstawiennictwem św. Charbela. Podczas nabożeństwa będą one odczytane w modlitwie wstawienniczej. 
 8. W przyszłą niedzielę tj. 23 czerwca przypada Dzień Ojca. W czasie nabożeństwa do NSPJ o godzinie 1430 chcemy modlić się w intencji Ojców naszej Parafii. Serdecznie zapraszam naszych Ojców z dziećmi na to nabożeństwo.
 9. W sobotę tj. 22.06 przypada również Diec. Pielgrzymka Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców do S. Matki Bożej Pokornej w Rudach. Msza św. o godzinie 1100.
 10. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od godziny 1730.
 11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest czterdziestą czwartą kolektą remontową przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła.
 12. Drodzy Parafianie: W porozumieniu z Duszpasterską Radą Parafialną zapadła decyzja o wymianie w budynku probostwa całej instalacji grzewczej, a także całej stolarki okiennej (około 30 okien). Powyższe prace zostaną podjęte w drugiej połowie czerwca br. W związku z tym, zwracamy się z uprzejmą i gorącą prośbą do chętnych Parafian, którzy pomogliby w sprzątaniu probostwa na czas podjętych remontów. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do ks. proboszcza, który na bieżąco będzie informował o terminie sprzątania. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. O szczegółach inwestycji Parafianie zostaną poinformowani w późniejszym czasie.
 13. Chciałbym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować tym Parafianom, którzy włączyli się w organizację naszego pikniku, zwłaszcza Parafialnemu Zespołowi Caritas na czele z Panią Ireną Holecką, wszystkim, którzy ofiarowali cegiełki i Gospodyniom Domowym za upieczenie ciasta. Dziękuję mężczyznom, którzy składali i rozkładali namioty, a także wszystkim Dobrodziejom, którzy finansowo wsparli realizację tego przedsięwzięcia. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy ,,odpustowy' numer kwartalnika - ,,Głos Serca' -  naszej parafialnej gazetki. Serdecznie przy tej okazji dziękuję osobom, które pomagają w redakcji naszego kwartalnika.
 15. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości, zaś w Sercu Pana Jezusa odkrywajmy źródło życia i naszego uświęcenia.

Ogłoszenia z dnia 9.06.2024

 1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła. Obchodzimy dzisiaj również nasz parafialny Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta suma odpustowa o godzinie 1100. Uroczyste nieszpory odpustowe o godzinie 1430. Kazanie wygłosi O. Wiesław Pietrzak – ze Zgromadzenia Ojców Sercanów z Krakowa. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości do udziału w naszej uroczystości.
 2. Dziś także z okazji odpustu parafialnego organizowany jest Parafialny Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami, który rozpoczniemy Nieszporami Odpustowymi o godzinie 1430. Nagrodą główną jest rower. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wzięcia w nim udziału.
 3. Chciałbym przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować tym Parafianom, którzy włączyli się w organizację naszego pikniku, zwłaszcza Parafialnemu Zespołowi Caritas, wszystkim, którzy ofiarowali cegiełki i Gospodyniom Domowym za upieczenie ciasta.
 4. Dziś również przypada Odpust bazylikowy ku czci MB Pokornej w Rudach (Suma o godzinie 1100).
 5. W tym miesiącu zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ - w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę  o godzinie 1730.
 6. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 7. W czwartek tj. 13 czerwca przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Zapraszam na drugie w tym roku nabożeństwo do MB Fatimskiej po wieczornej Mszy św. o godzinie 1830. Przynosimy ze sobą świece. Kazanie wygłosi ks. Józef Kara - wikariusz sądowy Sądu Biskupiego Diecezji Gliwickiej. 
 8. W dniu 15 czerwca tj. w sobotę przypada ósma Diecezjalna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 1000, po niej konferencja i Msza św. pod przewodnictwem JE ks. Biskupa Andrzeja Iwaneckiego o godzinie 1100. Serdecznie zachęcam kobiety i dziewczęta z naszej parafii do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Dojazd do Rud indywidualny.
 9. W przyszłą niedzielę tj. 16 czerwca przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do udziału w adoracji wszystkich Parafian. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 1030. Zakończenie adoracji na nabożeństwie do NSPJ o godzinie 1430. Plan adoracji:

Od godz. 11.30 – do 12.00 - Arcybractwo Różańcowe i Róże Różańcowe

Od godz. 12.00 – do 13.00 - parafianie z Siedlisk i z Rudy  

Od godz. 13.00 – do 14.00 - parafianie z Turza i Budzisk

Od godz. 14.00 – do 14.30 - Parafialny Zespół CARITAS

Od godz. 14.30 – nabożeństwo do NSPJ i zakończenie Adoracji

 1. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 2. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu będzie czterdziesta czwarta kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski O/w Racib., ul. Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). Bóg zapłać za wszelką pomoc i za wszelkie indywidualne, imienne wpłaty na rzecz tego dzieła, na konto paraf. z dopiskiem: ,,remont kościoła'.
 3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy, odpustowy numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w redagowanie naszego kwartalnika i przygotowującym artykuły do niego.
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom z okazji Odpustu Parafialnego ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa życzę obfitości Bożego Błogosławieństwa, wszelkich łask, pomyślności i radości. Niech Serce Jezusowe będzie dla nas wszystkich źródłem miłosierdzia i osobistego uświęcenia. Jezu cichy i pokornego serca uczyń serca nasze według serca Twego.

 


Ogłoszenia z dnia 2.06.2024

 

 1. Dzisiaj IX Niedziela Zwykła. Zapraszam o godzinie 1430 na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim na procesję eucharystyczną wokół naszego kościoła. Do czwartku uczestniczymy w tych procesjach. Zachęcam do udziału w nich zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Naszych Strażaków proszę o niesienie baldachimu. Dziś również na Górze św. Anny - Pielgrzymka Mniejszości Narodowych.
 2. W tym miesiącu zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ - w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę o godzinie 1730.
 3. Z uwagi na Oktawę Bożego Ciała - jutro tj. w poniedziałek - nabożeństwo czerwcowe o godzinie 730, a po nim procesja.
 4. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 6. W czwartek o godzinie 630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Ks. Józefa Czempiela w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca  o godzinie 1715. Podczas spowiedzi będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 830, zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 8. W piątek tj. 7 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze święte w tym dniu o godzinie 700 i 1800.
 9. W sobotę tj. 8 czerwca – zbiórka dla wszystkich ministrantów i Marianek, a także osób, które chciałyby należeć do tych wspólnot o godzinie 930 w domu katechetycznym.
 10. W sobotę tj. 8 czerwca przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 11. W sobotę tj. 8 czerwca przypada Diecezjalne Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Msza św. o godzinie 1100.
 12. W sobotę tj. 8.06 o g. 1700 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców i Parafian z Siedlisk w kapliczce w Siedliskach.
 13. W przyszłą w niedzielę tj. 9 czerwca obchodzić będziemy nasz parafialny odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w tym dniu o godzinie 700; 900 i suma odpustowa o godzinie 1100. Kazanie wygłosi O. Wiesław Pietrzak – ze Zgromadzenia Ojców Sercanów z Krakowa. Uroczyste Nieszpory odpustowe o godzinie 1430.
 14. Również w przyszłą w niedzielę tj. 9 czerwca z okazji odpustu parafialnego organizowany jest Parafialny Piknik Rodzinny, który rozpoczniemy Nieszporami o godzinie 1430. Już teraz zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wzięcia w nim udziału. Można jeszcze donosić cegiełki na konkurs odpustowy.. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę przed odpustem od godziny 1730.
 15. W przyszłą niedzielę tj. 9 czerwca przypada Odpust bazylikowy ku czci MB Pokornej w Rudach (Suma o godzinie 1100).
 16. Z uwagi na organizację odpustowego pikniku rodzinnego z okazji odpustu parafialnego przypadającego w tym roku 9 czerwca bardzo proszę o przynoszenie różnych, nowych rzeczy na fanty potrzebne do konkursu odpustowego. Rzeczy te możemy przynosić na probostwo po każdej Mszy św. i w sobotę cały dzień do 8 czerwca. Proszę również o zgłaszanie się do mnie osób, które chciałyby upiec ciasto na nasz parafialny piknik. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 17. W dniu 15 czerwca tj. w sobotę przypada ósma Diecezjalna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 1000, po niej konferencja i Msza św. pod przewodnictwem JE ks. Biskupa Andrzeja Iwaneckiego o godzinie 1100. Serdecznie zachęcam kobiety i dziewczęta z naszej parafii do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Dojazd do Rud indywidualny.
 18. Składam serdeczne podziękowania Parafianom, mężczyznom i kobietom za prace porządkowe wokół kościoła przed uroczystością Bożego Ciała; Parafianom z Budzisk ,Siedlisk ,Rudy i Turza za przygotowanie pięknych ołtarzy na procesję eucharystyczną w Boże Ciało i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tejże uroczystości.
 19. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Diecezji. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. Dziś również zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.
 20. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn a także - ,,Głos Serca' - najnowszy, odpustowy numer naszej parafialnej gazetki.
 21. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości, zaś w Sercu Pana Jezusa odkrywajmy źródło życia i naszego uświęcenia.

 

 

 

 


Ogłoszenia z dnia 26.05.2024

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Joachima Miksę - emerytowanego proboszcza parafii pw. MB Różańcowej z Nędzy, który wygłosi do nas okolicznościowe kazanie podczas Mszy św.
 2. Dziś również przypada Dzień Matki. Zapraszam zwłaszcza dzieci komunijne i rocznicowe o godzinie 1430 na nabożeństwo majowe, podczas którego będziemy się modlić w intencji naszych matek.
 3. Dzisiaj również przypada Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.
 4. Jutro, w poniedziałek tj. 27 maja wyruszamy z naszymi Różami Różańcowymi na pielgrzymko – wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz Sanktuarium Jasna Górka w Ślemieniu. W programie m.in. Msza św., zwiedzanie sanktuariów, przejazd kolejką wadowicką w Wadowicach śladami św. Jana Pawła II. Wyjazd spod kościoła o godzinie 745 - Turze, następnie z przystanku z Rudy o godzinie 750; z Budzisk k/kaplicy o godzinie 755 i z przystanku z Siedlisk o g. 800.
 5. Zapraszam do udziału zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w nabożeństwach majowych ku czci NMP do piątku o godzinie 1830.
 6. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 7. W czwartek tj. 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym dniu Msze św. o godzinie 700; 900 i 1100. Po Mszy świętej o godzinie 900 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, które przygotowują tradycyjnie Parafianie (ołtarz I - Ruda; ołtarz II - Budziska; ołtarz III - Siedliska; ołtarz IV - Turze. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła. W procesji biorą udział m.in. dzieci pierwszokomunijne. Próba dla dzieci do sypania kwiatów na Boże Ciało w środę tj. 29 maja o godzinie 1725. Serdecznie zachęcam Parafian do udziału w procesji i proszę o udekorowanie ołtarzy i okien swoich domów symbolami eucharystycznymi na drodze procesji. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny.
 8. Od czwartku tj. 30 maja - przez cały tydzień odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła. Zachęcam do udziału w nich zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Naszych Strażaków proszę o niesienie baldachimu.
 9. W piątek tj. 31 maja przypada święto Nawiedzenia NMP.
 10. Od soboty tj. 1 czerwca zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ - w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę o godzinie 1730 i w niedzielę o godzinie 1430.
 11. W sobotę tj. 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji organizowany jest dekanalny festyn dla dzieci i młodzieży w Nędzy w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej. Rozpoczęcie o godzinie 1100 w Ośrodku rekolekcyjnym, o 1200 Msza św. w kościele, a potem wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszam.
 12. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcam Parafian do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
 13. Z uwagi na organizację odpustowego pikniku rodzinnego z okazji odpustu parafialnego przypadającego w tym roku 9 czerwca bardzo proszę o przynoszenie różnych, nowych rzeczy na fanty potrzebne do konkursu odpustowego. Rzeczy te możemy przynosić na probostwo po każdej Mszy św. i w sobotę cały dzień do 2 czerwca. Proszę również o zgłaszanie się do mnie osób, które chciałyby upiec ciasto na nasz parafialny piknik. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 14. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 15. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu na potrzeby Seminarium i Diecezji. W przyszłym tygodniu również zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Czterdziesta trzecia kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia jest przeznaczona na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 16. Serdecznie dziękuję Dzieciom Rocznicowym za ich dar na rzecz parafii – jest nim składka w wysokości 500zł na rzecz nowego oświetlania w naszym kościele.
 17. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie, a także kwartalnik - ,,Głos Serca'.
 18. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości płynącej ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - naszego Pana i Zbawiciela, zaś Duch Święty niech odnowi w nas swoje dary.

 


Ogłoszenia z dnia 19.05.2024

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Dzisiaj również w naszej parafii Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. O godzinie 1030 Msza św. w intencji dzieci rocznicowych, ich rodziców i chrzestnych. Zapraszam o godzinie 1430 na nabożeństwo dziękczynne wraz dziećmi pierwszokomunijnymi i rocznicowymi.
 2. Zapraszam zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do udziału we Mszy św. i w nabożeństwach majowych ku czci NMP - w poniedziałek o godzinie 730, we wtorek, środę, czwartek i piątek o godzinie 1830, w sobotę o godzinie 1730,  a w niedzielę o g. 1430.
 3. W każdy czwartek w ramach nabożeństw majowych odczytywane będą specjalne katechezy eucharystyczne w związku z Kongresem Eucharystycznym.
 4. Dzisiaj i w kolejne niedziele, w ramach Kongresu Eucharystycznego, przed niedzielnymi Mszami są również odczytywane katechezy Eucharystyczne.
 5. Dziś w katedrze w Gliwicach o godzinie 1115 odprawiona zostanie Msza św. inaugurująca Metropolitalne Święto Rodziny.
 6. Jutro w poniedziałek tj. 20. 05 - święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze św. o godzinie 700 i 900.
 7. We wtorek tj. 21 maja zostanie odprawiona o godzinie 1915 Msza św. w intencji mieszkańców Budzisk w kapliczce w Budziskach z okazji wspomnienie św. Jana Nepomucena. Serdecznie zapraszam do jej udziału zwłaszcza Parafian z Budzisk.
 8. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 9. Spotkanie dla zainteresowanych kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej odbędzie się w piątek tj. 24.05 o godzinie 1645 w domu katechetycznym.
 10. Spotkanie dla zainteresowanych kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy I szkoły średniej odbędzie się w piątek tj. 24.05 o godzinie 1900 w domu katechetycznym.
 11. Serdecznie zapraszam na zebranie wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sobotę tj. 25 maja po wieczornej Mszy św. ok. godziny 1900 na probostwie.
 12. W czwartek tj. 23 maja przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godzinie 1800 zostanie również odprawiona Msza św. w intencjach o nowe powołania kapłańskie i za zmarłych kapłanów, siostry zakonne i dobrodziejów naszej parafii, a po niej odbędzie się nabożeństwo majowe z konferencją zaproszonych gości o bł. ks. Józefie Czempielu dla księży naszego dekanatu i dla zainteresowanych. Już teraz serdecznie zapraszam Parafian i Gości do udziału w tym wydarzeniu.
 13. W przyszłą niedzielę tj. 26 maja przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej. W tym dniu będziemy gościć    w naszej parafii ks. Joachima Miksę - emerytowanego proboszcza parafii pw. MB Różańcowej z Nędzy, który wygłosi do nas okolicznościowe kazanie podczas Mszy św.
 14. W przyszłą niedzielę tj. 26 maja przypada również Dzień Matki. Zapraszam w tym dniu do udziału w nabożeństwie majowym o godzinie 1430 podczas którego będziemy się modlić w intencji naszych matek.
 15. W przyszłą niedzielę tj. 26 maja Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.
 16. W poniedziałek tj. 27 maja wyruszamy z naszymi Różami Różańcowymi na pielgrzymko – wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz Sanktuarium Jasna Górka w Ślemieniu. W programie m.in. Msza św., zwiedzanie sanktuariów, przejazd kolejką wadowicką w Wadowicach śladami św. Jana Pawła II. Wyjazd spod kościoła o godzinie 745, następnie z przystanku z Rudy o godzinie 750; z Budzisk k/kaplicy o godzinie 755 i z przystanku z Siedlisk o godzinie 800.
 17. Z uwagi na organizację odpustowego pikniku rodzinnego z okazji odpustu parafialnego przypadającego w tym roku 9 czerwca bardzo proszę o przynoszenie różnych, nowych rzeczy na fanty potrzebne do konkursu odpustowego. Rzeczy te możemy przynosić na probostwo po każdej Mszy św. i w sobotę cały dzień do 2 czerwca. Proszę również o zgłaszanie się do mnie osób, które chciałyby upiec ciasto na nasz parafialny piknik. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 18. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 19. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest czterdziestą trzecią kolektą remontową przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła.
 20. Serdecznie dziękuję Dzieciom Pierwszokomunijnym za ich dar na rzecz parafii – jest nim składka w wysokości 2500zł na rzecz nowego oświetlania w naszym kościele.
 21. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać' Rodzicom dzieci rocznicowych - za posprzątanie naszej świątyni.
 22. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie. a także najnowszy ,,Głos Serca' -  nasza parafialna gazetka.
 23. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości płynącej ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - naszego Pana i Zbawiciela, zaś Duch Święty niech odnowi w nas swoje dary.

Ogłoszenia z dnia 12.05.2024

 1. Dzisiaj VII Niedziela - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj również w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. O godzinie 1030 Msza św. w intencji dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych. Zapraszam o godzinie 1530 na nabożeństwo dziękczynne wraz dziećmi pierwszokomunijnymi.
 2. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwa Biały Tydzień. Zapraszam zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do udziału we Mszy św. i w nabożeństwach majowych ku czci NMP - w poniedziałek o godzinie 730, we wtorek, środę, czwartek i piątek o godzinie 1830, w sobotę o godzinie 1730, a w niedzielę o g. 1430.
 3. W każdy czwartek w ramach nabożeństw majowych odczytywane będą specjalne katechezy eucharystyczne w związku z Kongresem Eucharystycznym.
 4. Dzisiaj i w kolejne niedziele, w ramach Kongresu Eucharystycznego, przed niedzielnymi Mszami są również odczytywane katechezy Eucharystyczne.
 5. Jutro w poniedziałek 13 maja przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo do MB Fatimskiej o godzinie 1830. Przynosimy ze sobą świece.
 6. Próba dla dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii świętej we wtorek 14 maja o godzinie 1845 w kościele. Spowiedź święta dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej  i ich rodziców w sobotę tj. 18 maja o godzinie 815  w kościele, a po niej próba generalna. W przyszłą niedzielę tj. 19 maja dzieci z klasy IV szkoły podstawowej obchodzić będą rocznicę I Komunii Św. podczas Mszy św. o godzinie 1030.
 7. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 8. W czwartek tj. 16 maja przypada rocznica poświecenia kościoła katedralnego w Gliwicach.
 9. Podczas wieczornych nabożeństw odmawiamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu częściowego tym, którzy pobożnie w niej uczestniczą.
 10. W sobotę tj. 18 maja w katedrze w Gliwicach o godzinie 930 święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy w modlitwie za nowych kapłanów.
 11. W przyszłą niedzielę tj. 19 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 12. Z uwagi na organizację odpustowego festynu rodzinnego z okazji odpustu parafialnego przypadającego w tym roku 9 czerwca bardzo proszę o przynoszenie różnych, nowych rzeczy na fanty potrzebne do konkursu odpustowego. Rzeczy te możemy przynosić na probostwo po każdej Mszy św. i w sobotę cały dzień do 1 czerwca. Proszę również o zgłaszanie się do mnie osób, które chciałyby upiec ciasto na nasz parafialny festyn. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 13. W przyszłą niedzielę tj. 19 maja w kościele katedralnym w Gliwicach odprawiona zostanie Msza św. inaugurująca obchody Metropolitalnego Święta Rodzin.
 14. W dniu 23 maja tj. w czwartek w przypadającą uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego Wiecznego Kapłana odprawiona zostanie o godzinie 1800 Msza św. w intencji Parafian i Dobroczyńców, zaś po Mszy św. w ramach nabożeństwa majowego zostanie wygłoszona konferencja poświęcona postaci bł. Ks. Józefa Czempiela w kościele. Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zapraszam Parafian, Gości i kapłanów naszego dekanatu.
 15. Serdecznie zapraszam na zebranie wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sobotę tj. 25 maja po wieczornej Mszy św. ok. godziny 1900 na probostwie.
 16. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 17. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać' wszystkim osobom zaangażowanym przy probostwie, za wszelkie prace i pomoc przy kościele i domu katechetycznym, a zwłaszcza Rodzicom dzieci komunijnych - mężczyznom za prace porządkowe na zewnątrz kościoła, kobietom za posprzątanie naszej świątyni, a także Pani Kwiaciarce za udekorowanie naszej świątyni, Panu Kościelnemu, Panu Andrzejowi i Paniom sprzątającym kościół, Szafarzom i  naszym ministrantom, mariankom  za pomoc przy kościele.
 18. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 19. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu będzie czterdziesta trzecia kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski O/w Racib., ul. Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). Bóg zapłać za wszelką pomoc i za wszelkie indywidualne, imienne wpłaty na rzecz tego dzieła, na konto paraf. z dopiskiem: ,,remont kościoła'.
 20. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn,a także najnowszy, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 21. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości płynącej z Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa - naszego Pana i Zbawiciela.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Turze, siedziba: Turze, Kościelna 2.