Ogłoszenia

Ogłoszenia z dnia 25.09.2022

 1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła. Dziś przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Od nowego roku szkolno-katechetycznego nabożeństwo nieszporów w okresie zwykłym będzie odprawiane tylko w pierwszą niedzielę miesiąca.
 2. Drodzy Parafianie: Z uwagi na prowadzone prace malarskie we wnętrzu naszej świątyni od poniedziałku tj. od 29 sierpnia br. Msze św. poranne w poniedziałki i czwartki odprawiane będą w domu katechetycznym do odwołania.
 3. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 4. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę o godzinie 1800. Wszystkie dzieci szkoły podstawowej klasy I-IV i VIII, a zwłaszcza te, które przygotowują się w tym roku do pierwszej komunii św. na Mszy św. szkolnej otrzymają specjalną planszę z grafiką obrazu NSPJ na, którą wklejać będą poszczególne obrazki tej grafiki otrzymane na kolejnych Mszach szkolnych. Dzieci, które będą miały kompletnie wypełnioną obrazkami planszę na zakończenie roku szkolnego, tradycyjnie zostaną nagrodzone specjalną autokarową pielgrzymko-wycieczką.
 5. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących sie do pierwszej Komunii św. z ks. proboszczem w środę tj. 28 września o godzinie 1645 w domu katechetycznym.
 6. Zapraszam na spotkanie zainteresowanych kandydatów do s. bierzmowania w piątek tj. 30 września po wieczornej Mszy św. o godzinie 1845 w domu katechetycznym.
 7. Parafialny Zespół Caritas organizuje parafialną pielgrzymkę do sanktuarium MB Kochawińskiej w Gliwicach. Wyjazd 30 września tj. piątek o g. 800 spod kościoła. W programie m.in. Msza św. w sanktuarium, zwiedzanie zamku piastowskiego, obiad. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zachęcam Parafian do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Zapraszam na spotkanie scholii parafialnej dzieci, które chciałyby w niej śpiewać w sobotę tj. 1 października o godzinie 1645 w domu katechetycznym.
 10. W sobotę tj. 1 października przypada Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Msza św. o godzinie 1100.
 11. Spotkanie Róż Różańcowych odbędzie się w niedzielę tj. 2 października o godzinie 1500 w domu katechetycznym po nabożeństwie różańcowym. Zapraszamy na to spotkanie przedstawicieli naszych Róż i wszystkich zainteresowanych włączeniem się w dzieło tej wspólnoty.
 12. W przyszłą niedzielę tj. 2 października na Górze św. Anny - Pielgrzymka Hodowców Gołębi Pocztowych   i Pielgrzymka Orkiestr Kalwaryjskich.
 13. Zapraszam na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 16-23.03.2023 r.  Wyjazd będzie spod kościoła. Szczegóły są na plakacie. Mamy tylko 20 miejsc. Termin zgłoszeń upływa 30 września.
 14. Bardzo proszę o zgłaszanie do końca września dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w 2023r. Kartę zgłoszenia odbiera Rodzic dziecka w kancelarii parafialnej. Jeżeli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią do zgłoszenia dołączamy skrócony akt chrztu.
 15. Bezpośrednio po Mszy świętej w tygodniu na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2023. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 16. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 17. W niedzielę tj. 9 października przeżywać będziemy nasz doroczny kiermasz z okazji 121 rocznicy poświęcenia naszego kościoła. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii krewnych od bł. Ks. Józefa Czempiela, którzy przypomną nam sylwetkę naszego błogosławionego i podzielą się osobistym świadectwem związanym z kultem tego błogosławionego.
 18. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu na potrzeby Seminarium i Diecezji oraz zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji i parafii. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dwudziesta piąta kolekta remontowo - inwestycyjna z ubiegłego tygodnia jest przeznaczona na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za naszą Świątynię - Dom Boży czyli Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli, jak również za Waszą wielką ofiarność,zrozumienie powagi przedsięwzięcia. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział  w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 19. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z ogłoszeniami i intencjami na dwa tygodnie, a także najnowszy numer ,,Głos Serca'- nasz parafialny kwartalnik - w cenie 6zł.
 20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ogłoszenia z dnia 18.09.2022

 1. Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła. Od nowego roku szkolno-katechetycznego nabożeństwo nieszporów w okresie zwykłym będzie odprawiane tylko w pierwszą niedzielę miesiąca.
 2. Drodzy Parafianie: Z uwagi na prowadzone prace malarskie we wnętrzu naszej świątyni od poniedziałku tj. od 29 sierpnia br. Msze św. poranne w poniedziałki i czwartki odprawiane będą w domu katechetycznym do odwołania.
 3. Dzisiaj przypadają Diecezjalne Dożynki w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. O godzinie 1145 błogosławieństwo koron żniwnych przed probostwem,   a o godzinie 1200 Msza św.
 4. Dzisiaj także przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 5. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 6. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę o godzinie 1800. Wszystkie dzieci szkoły podstawowej klasy I-IV i VIII, a zwłaszcza te, które przygotowują się w tym roku do pierwszej komunii św. na Mszy św. szkolnej otrzymają specjalną planszę z grafiką obrazu NSPJ na, którą wklejać będą poszczególne obrazki tej grafiki otrzymane na kolejnych Mszach szkolnych. Dzieci, które będą miały kompletnie wypełnioną obrazkami planszę na zakończenie roku szkolnego, tradycyjnie zostaną nagrodzone specjalną autokarową pielgrzymko-wycieczką.
 7. Zapraszam na spotkanie scholii parafialnej dzieci, które chciałyby w niej śpiewać w sobotę tj. 24 września o godzinie 1645 w domu katechetycznym.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 9. Od poniedziałku do poniedziałku tj. od 19 do 26 września br. posługę duszpasterską w naszej parafii pełnić będą Ojcowie Oblaci z Kędzierzyna. Wszelkie sprawy pilne i kancelaryjne proszę uzgadniać bezpośrednio po Mszy św.
 10. Parafialny Zespół Caritas organizuje parafialną pielgrzymkę do sanktuarium MB Kochawińskiej w Gliwicach. Wyjazd 30 września tj. piątek o g. 800 spod kościoła. W programie m.in. Msza św. w sanktuarium, zwiedzanie zamku piastowskiego, obiad. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11. Spotkanie Róż Różańcowych odbędzie się w niedzielę tj. 2 października o godzinie 1500 w domu katechetycznym po nabożeństwie nieszporów. Zapraszamy na to spotkanie przedstawicieli naszych Róż i wszystkich zainteresowanych włączeniem się w dzieło tej wspólnoty.
 12. Zapraszam na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 16-23.03.2023 r.  Wyjazd będzie spod kościoła. Szczegóły są na plakacie. Mamy tylko 20 miejsc. Termin zgłoszeń upływa 30 września.
 13. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą .
 14. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest dwudziestą piątą kolektą remontowo - inwestycyjną przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Parafii i utrzymanie kościoła. Dziś również jak i w każdą trzecią niedzielę miesiąca przedstawiciele naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają złom złota na potrzeby przyszłego malowania. Proszę przynosić go do zakrystii.
 15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ogłoszenia z dnia 11.09.2022

 1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła. Od nowego roku szkolno-katechetycznego nabożeństwo nieszporów w okresie zwykłym będzie odprawiane tylko w pierwszą niedzielę miesiąca.
 2. Drodzy Parafianie: Z uwagi na prowadzone prace malarskie we wnętrzu naszej świątyni od poniedziałku tj. od 29 sierpnia br. Msze św. poranne w poniedziałki i czwartki odprawiane będą w domu katechetycznym do odwołania.
 3. Od dzisiaj rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania, a wraz z nim kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. W poniedziałek tj. 12 września przypada wspomnienie NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, patronki naszej diecezji.
 5. We wtorek tj. 13 przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Zapraszam na piąte w tym roku nabożeństwo do MB Fatimskiej o godzinie 1830. Przynosimy ze sobą świece. Proszę również przynieść kwiaty z ogródków do udekorowania figury MB Fatimskiej do P. Kwiaciarki Katarzyny.
 6. W środę tj. 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Bardzo proszę o odnowienie i przyozdobienie naszych przydrożnych krzyży np. kwiatami czy też pięknymi wstęgami żółto-niebieskimi.
 7. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę o godzinie 1800. dzieci szkoły podstawowej klasy I-IV i VIII, a zwłaszcza te, które przygotowują się w tym roku do pierwszej komunii św. na Mszy św. szkolnej otrzymają specjalną planszę z grafiką obrazu NSPJ na, którą wklejać będą poszczególne obrazki tej grafiki otrzymane na kolejnych Mszach szkolnych. Dzieci, które będą miały kompletnie wypełnioną obrazkami planszę na zakończenie roku szkolnego, tradycyjnie zostaną nagrodzone specjalną autokarową pielgrzymko-wycieczką.
 8. W środę tj. 14 września odbędzie się spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych uczniów klasy VIII szkoły podstawowej, którzy w przyszłym roku szkolnym będą się przygotowywali do sakramentu bierzmowania o godzinie 1900 w kościele.
 9. W czwartek tj. 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 10. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w tym roku szkolnym odbędzie się w piątek tj. 16 września po Mszy św. w kościele.
 11. W sobotę tj. 17 września przypada Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Pielgrzymka młodzieży wyrusza pieszo z katedry w Gliwicach w piątek tj. 17 września o godzinie 2300; Msza św. w Sanktuarium w Rudach o godzinie 900. Chętni wypełniają kartę zgłoszeniową i zapisują się u ks. proboszcza w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 12. W przyszłą niedzielę tj. 18 września przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 13. W przyszłą niedzielę tj. 18 września przypadają Diecezjalne Dożynki w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. O godzinie 1145 błogosławieństwo koron żniwnych przed probostwem, a o godzinie 1200 Msza św.
 14. Bardzo proszę o zgłaszanie do 15 września dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w 2023r. Kartę zgłoszenia odbiera Rodzic dziecka w kancelarii parafialnej. Jeżeli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią do zgłoszenia dołączamy skrócony akt chrztu.
 15. Bezpośrednio po Mszy świętej w tygodniu na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2023. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 16. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 17. Parafialny Zespół Caritas organizuje parafialną pielgrzymkę do sanktuarium Maryjnego w Gliwicach. Wyjazd 30 września tj. piątek o g. 800 spod kościoła.
 18. Spotkanie Róż Różańcowych odbędzie się w niedzielę tj. 2 października o godzinie 1500 w domu katechetycznym po nabożeństwie nieszporów. Zapraszamy na to spotkanie przedstawicieli naszych Róż i wszystkich zainteresowanych włączeniem się w dzieło tej wspólnoty.
 19. Zapraszam na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 16-23.03.2023 r.  Wyjazd będzie spod kościoła. Szczegóły są na plakacie. Mamy tylko 20 miejsc. Termin zgłoszeń upływa 30 września.
 20. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 21. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W przyszłym tygodniu będzie dwudziesta piąta kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. Również w każdą trzecią niedzielę miesiąca przedstawiciele naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają złom złota na potrzeby przyszłego malowania. Proszę przynosić go do zakrystii. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 22. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie.
 23. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ogłoszenia z dnia 4.09.2022

 1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła. Zapraszam na nieszpory o godzinie 1500. Od nowego roku szkolno-katechetycznego nabożeństwo nieszporów w okresie zwykłym będzie odprawiane tylko w pierwszą niedzielę miesiąca.
 2. Drodzy Parafianie: Z uwagi na prowadzone prace malarskie we wnętrzu naszej świątyni od poniedziałku tj. od 29 sierpnia br. Msze św. poranne w poniedziałki i czwartki odprawiane będą w domu katechetycznym do odwołania.
 3. Dzisiaj w kaplicy ,,Magdalenka' - Goszyce Las Msza św. ślubowana o godzinie 1400 (z udziałem leśników i strażaków) w rocznicę ugaszenia pożarów lasów.
 4. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 5. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę o godzinie 1800. Wszystkie dzieci szkoły podstawowej klasy I-VI, a zwłaszcza te, które przygotowują się w tym roku do pierwszej komunii św. na Mszy św. szkolnej otrzymają specjalną planszę z grafiką obrazu NSPJ na, którą wklejać będą poszczególne obrazki tej grafiki otrzymane na kolejnych Mszach szkolnych. Dzieci, które będą miały kompletnie wypełnioną obrazkami planszę na zakończenie roku szkolnego, tradycyjnie zostaną nagrodzone specjalną autokarową pielgrzymko-wycieczką.
 6. W czwartek tj. 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w czasie Mszy św. o godzinie 700 błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
 7. Od czwartku do niedzieli tj. od 8 do 11 września na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie z okazji Odpustu Podwyższenia Krzyża Św.
 8. Zgodnie z rozporządzeniami synodalnymi dzieci uczęszczające obecnie do klasy szóstej szkoły podstawowej będą przygotowane do sakramentu bierzmowania dopiero w klasie pierwszej i drugiej szkoły średniej - czyli w roku szkolnym 2025/2026. Natomiast młodzież z klasy I ponadpodstawowej rozpoczyna swoje przygotowanie do s. bierzmowania w tym roku szkolnym. Pierwsze spotkanie zainteresowanych kandydatów do s. bierzmowania odbędzie się w piątek         9 września po wieczornej Mszy św. o godzinie 1845 w kościele, zaś zainteresowanych rodziców tychże kandydatów zapraszam na krótkie spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godzinie 1030 w kościele.
 9. Zapraszam na pierwszą zbiórkę wszystkich naszych ministrantów i marianki, a także dzieci, które chciałyby należeć do tych grup parafialnych w sobotę 10 września o godzinie 900 w domu katechetycznym.
 10. Zapraszam na pierwsze spotkanie scholii parafialnej dzieci, które chciałyby w niej śpiewać w sobotę tj. 10 września o godzinie 900 w domu katechetycznym.
 11. W przyszłą niedzielę tj. 11 września rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania (Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców).
 12. Bardzo proszę o zgłaszanie do 15 września dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w 2023r. Kartę zgłoszenia odbiera Rodzic dziecka w kancelarii parafialnej. Jeżeli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią do zgłoszenia dołączamy skrócony akt chrztu.
 13. Bezpośrednio po Mszy świętej w tygodniu na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2023. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 14. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 15. Od nowego roku szkolnego ks. Proboszcz podejmuje pracę w szkole podstawowej w Zawadzie Książęcej w każdą środę i w czwartek.
 16. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 17
 17. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 18. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, pozostała prasa.
 19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ogłoszenia z dnia 28.08.2022

 1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła.
 2. Drodzy Parafianie: Z uwagi na prowadzone prace malarskie we wnętrzu naszej świątyni od poniedziałku tj. od 29 sierpnia br. Msze św. poranne o godzinie 700 w poniedziałki  i czwartki odprawiane będą w domu katechetycznym do odwołania.
 3. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 4. W czwartek tj. 1 września przypada Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego ustanowiony przez papieża Franciszka w 2015r.
 5. W czwartek tj. 1 września przypada rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego. W tym dniu modlimy się również o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 6. W piątek tj. 2 września serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. w intencji dzieci i młodzież, a także nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół i przedszkoli o godzinie 1800 . Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. o godzinie 1700. Podczas Mszy świętej poświęcenie przyborów szkolnych, podręczników, tornistrów.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca  o godzinie 1700.
 8. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 830, zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcam Parafian do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
 10. W dniu 3 września tj. w sobotę przypada szósta Diecezjalna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 1100. Serdecznie zachęcam kobiety i dziewczęta z naszej parafii do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Istnieje możliwość przejazdu busem tam i z powrotem. Koszt 15zł. Zapisy w kancelarii. Wyjazd spod kościoła o godzinie 1030. Szczegóły w gablotce.
 11. W przyszłą niedzielę   4 września przypada Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie (godzina 1430).
 12. W przyszłą niedzielę również tj. 4 września w kaplicy ,,Magdalenka' - Goszyce Las Msza św. ślubowana o godzinie 1400 (z udziałem leśników i strażaków) w rocznicę ugaszenia pożarów lasów.
 13. Bezpośrednio po Mszy świętej w tygodniu na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2023. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 14. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 15. Od nowego roku szkolnego ks. Proboszcz podejmuje pracę w szkole podstawowej w Zawadzie Książęcej w każdą środę i w czwartek.
 16. Drodzy Parafianie: Parafia posiada stronę internetową pod adresem: nspj-turze.pl. Zachęcam do odwiedzenia naszej strony; znajdziemy na niej najważniejsze informacje dotyczące życia naszej Parafii; jest również zakładka: ,,Cmentarz” informująca nas o aktualnym statusie grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Istnieje również możliwość przekazywania cegiełki na remont wnętrza naszej świątyni
 17. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dwudziesta czwarta kolekta remontowo - inwestycyjna z ubiegłego tygodnia jest przeznaczona na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność i zrozumienie powagi przedsięwzięcia. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na ten sam cel. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214  z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział  w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 18. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z ogłoszeniami i intencjami na kolejna dwa tygodnie
 19. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży sumiennego przygotowania i dobrego rozpoczęcia nowego roku szkolno - katechetycznego.

Ogłoszenia z dnia 21.08.2022

 1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła.
 2. W okresie wakacji nabożeństwo nieszporów odprawiane jest tylko w pierwszą niedzielę miesiąca: lipca i sierpnia. W pozostałe niedziele nieszporów nie ma.
 3. Dzisiaj przypada parafialna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich.
 4. W piątek tj. 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. w tym dniu wieczorem zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego Ks. Radcy Antoniego Strzedulla w dniu jego ziemskich urodzin o godzinie 1800.
 5. W dniach od piątku do niedzieli tj. od 26 do 28 sierpnia na Górę św. Anny przypadają obchody kalwaryjskie ku czci Świętych Aniołów Stróżów. Są jeszcze miejsca wolne na tą pielgrzymkę. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 1600 spod kościoła. Szczegóły w gablotce.
 6. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 7. Od miesiąca lipiec bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2023. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych  z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 8. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 9. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 10. W dniu 3 września tj. w sobotę przypada szósta Diecezjalna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 1100. Serdecznie zachęcam kobiety i dziewczęta z naszej parafii do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Istnieje możliwość przejazdu busem tam i z powrotem. Koszt 15zł. Zapisy w kancelarii. Wyjazd spod kościoła o godzinie 1030. Szczegóły w gablotce.
 11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest 24 kolektą remontowo - inwestycyjną przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii i utrzymanie kościoła. Dziś również jak i w każdą trzecią niedzielę miesiąca przedstawiciele naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają złom złota na potrzeby przyszłego malowania. Proszę przynosić go do zakrystii. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział  w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy numer kwartalnika - ,,Głos Serca' -  naszej parafialnej gazetki.
 13. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 14.08.2022

 1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła.
 2. W okresie wakacji nabożeństwo nieszporów odprawiane jest tylko w pierwszą niedzielę miesiąca: lipca i sierpnia. W pozostałe niedziele nieszporów nie ma.
 3. Jutro w poniedziałek tj. 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu błogosławieństwo kwiatów i ziół. W tym dniu Msze św. z uroczystości Wniebowzięcia NMP o g. 700; 845.
 4. W poniedziałek tj. 15 sierpnia przypada również Metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP w Sanktuarium w Rudach. Suma odpustowa koncelebrowana przez biskupów i kapłanów metropolii górnośląskiej o godzinie 1100. Nieszpory odpustowe o godzinie 1500.
 5. We wtorek tj. 16 sierpnia przypada 41 rocznica konsekracji biskupa seniora Jana Wieczorka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 7. W środę tj. 17 sierpnia przypada uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
 8. Od miesiąca lipiec bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2023. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 9. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 10. Organizowana jest parafialna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich dnia 21 sierpnia (tj. niedziela). Wyjazd busem spod kościoła o godzinie 700. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Przyjazd ok. 1700. Serdecznie zachęcam.
 11. Organizowana jest również tradycyjna pielgrzymka na Górę św. Anny z okazji Odpustu Świętych Aniołów Stróżów w dniach 26-28 sierpnia. Koszt ok. 120 zł. Zapisy do 19 sierpnia w zakrystii. Szczegóły w gablotce.
 12. W czwartek tj. 18 sierpnia wyrusza XXX Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. w katedrze w Gliwicach o godzinie 800; zakończenie - w sobotę 20 sierpnia ( Msza św. w Częstochowie, na Wałach o godzinie 1500). Koszt 25 zł (w tym opłata pielgrzymkowa i znaczek) + 20 zł (transport za bagaż). Zapisy w kancelarii parafialnej po Mszy św. Z naszego dekanatu wyruszamy na tę pielgrzymkę już  w środę tj. 17 sierpnia z kościoła św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej (Msza św. o g. 700). Kto nie może iść, może wspomóc pielgrzymów duchowo modlitwą, a także nabyć znaczek ,,duchowego pielgrzyma' – dowolna ofiara. Szczegóły w gablotce.
 13. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od 1730.
 14. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium  i Diecezji. W przyszłym tygodniu będzie dwudziesta czwarta kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział  w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).   W przyszłym tygodniu również przedstawiciele naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają złom złota na potrzeby przyszłego malowania. Proszę przynosić go do zakrystii. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn a także najnowszy numer ,,Głos Serca'- nasz parafialny kwartalnik.
 16. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 7.08.2022

 1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła. Zapraszam dziś na nieszpory o g. 1500.
 2. W okresie wakacji nabożeństwo nieszporów odprawiane jest tylko w pierwszą niedzielę miesiąca: lipca i sierpnia. W pozostałe niedziele nieszporów nie ma.
 3. Dzisiaj również na Górze św. Anny przypada odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.
 4. Dzisiaj również na Górze św. Anny przypada pielgrzymka motocyklistów.
 5. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 6. Od piątku do niedzieli tj. od 12-14 sierpnia na Górze św. Anny - obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP.
 7. W sobotę tj. 13 sierpnia przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Zapraszam na czwarte w tym roku nabożeństwo do MB Fatimskiej o godzinie 1700.  Przynosimy ze sobą świece. Proszę również przynieść kwiaty z ogródków do udekorowania figury MB Fatimskiej do Kwiaciarki Katarzyny.
 8. Od miesiąca lipiec bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2023. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 9. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 10. Z uwagi na urlop i udział Ks. Proboszcza od 1 do 13 sierpnia br. posługę duszpasterską w naszej parafii pełnić będą Ojcowie Oblaci z Kędzierzyna. Wszelkie sprawy pilne i kancelaryjne proszę uzgadniać bezpośrednio po Mszy św.
 11. Organizowana jest parafialna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich dnia 21 sierpnia (tj. niedziela). Wyjazd busem spod kościoła o godzinie 700. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Przyjazd ok. 1700. Serdecznie zachęcam.
 12. Organizowana jest również tradycyjna pielgrzymka na Górę św. Anny z okazji Odpustu Świętych Aniołów Stróżów w dniach 26-28 sierpnia. Koszt ok. 120 zł. Zapisy do 19 sierpnia w zakrystii. Szczegóły w gablotce.
 13. W czwartek tj. 18 sierpnia wyrusza XXX Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. w katedrze w Gliwicach o godzinie 800; zakończenie - w sobotę 20 sierpnia ( Msza św. w Częstochowie, na Wałach o godzinie 1500). Koszt 25 zł (w tym opłata pielgrzymkowa i znaczek) + 20 zł (transport za bagaż). Zapisy w kancelarii parafialnej po Mszy św. Z naszego dekanatu wyruszamy na tę pielgrzymkę już w środę tj. 17 sierpnia  z kościoła św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej (Msza sw. - g.700). Kto nie może iść, może wspomóc pielgrzymów duchowo modlitwą, a także nabyć znaczek ,,duchowego pielgrzyma' – dowolna ofiara. Szczegóły w gablotce.
 14. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od 1730.
 15. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii i utrzymanie naszego kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy numer kwartalnika - ,,Głos Serca' -  naszej parafialnej gazetki.
 17. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 31.07.2022

 1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła.
 2. W okresie wakacji nabożeństwo nieszporów odprawiane jest tylko w pierwszą niedzielę miesiąca: lipca i sierpnia. W pozostałe niedziele nieszporów nie ma.
 3. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 4. We wtorek tj. 2 sierpnia można uzyskać odpust ,,Porcjunkuli' związany z Matką Bożą Anielską z Porcjunkuli.
 5. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego ,,Porcjunkuli' w dniu 2 sierpnia albo w niedzielę poprzedzającą (31 lipca) albo w przyszłą niedzielę (7 sierpnia) we wszystkich kościołach parafialnych. Warunki uzyskania tego odpustu zupełnego: spowiedź i Komunia św.; odmówienie ,,Ojcze nasz' i ,,Wierzę w Boga', modlitwa w intencji Papieża, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek po Mszy św. porannej o godzinie 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo w intencji powołań (modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca  o godzinie 1715.
 7. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 830, zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcam Parafian do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. W sobotę tj. 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 10. W przyszłą niedzielę tj. 7 sierpnia na Górze św. Anny przypada odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.
 11. W przyszłą niedzielę również tj. 7 sierpnia na Górze św. Anny przypada pielgrzymka motocyklistów.
 12. Organizowana jest parafialna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich dnia 21 sierpnia (tj. niedziela). Wyjazd busem spod kościoła o godzinie 700. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Przyjazd ok. 1700. Serdecznie zachęcam.
 13. W czwartek tj. 18 sierpnia wyrusza XXX Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. w katedrze w Gliwicach o godzinie 800; zakończenie - w sobotę 20 sierpnia ( Msza św. w Częstochowie, na Wałach o godzinie 1500). Koszt 25 zł (w tym opłata pielgrzymkowa i znaczek) + 20 zł (transport za bagaż). Zapisy w kancelarii parafialnej po Mszy św. Z naszego dekanatu wyruszamy na tę pielgrzymkę już w środę tj. 17 sierpnia  z kościoła św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej. Kto nie może iść, może wspomóc pielgrzymów duchowo modlitwą, a także nabyć znaczek ,,duchowego pielgrzyma' – dowolna ofiara. Szczegóły w gablotce.
 14. Od miesiąca lipiec bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2023. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 15. Z uwagi na urlop Ks. Proboszcza od 1 do 13 sierpnia br. posługę duszpasterską w naszej parafii pełnić będą Ojcowie Oblaci z Kędzierzyna. Wszelkie sprawy pilne i kancelaryjne proszę uzgadniać bezpośrednio po Mszy św.
 16. Okazja do spowiedzi św. - przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 17. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Diecezji. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii i utrzymanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 18. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn, kwartalnik - ,,Głos Serca'.
 19. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży w czasie wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia z dnia 24.07.2022

 1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła.
 2. W okresie wakacji nabożeństwo nieszporów odprawiane jest tylko w pierwszą niedzielę miesiąca: lipca i sierpnia. W pozostałe niedziele nieszporów nie ma.
 3. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka w 2021r.
 4. Dzisiaj przypada również odpust ku czci św. Marii Magdaleny w kaplicy ,,Magdalenka' - Goszyce Las (koło Tworoga Małego). Suma odpustowa o g. 1100.
 5. Od niedzieli do wtorku tj. (od 24-26 lipca) na Górze św. Anny odbywają się uroczystości odpustowe ku czci św. Anny.
 6. We wtorek, tj. 26 lipca przypada wspomnienie św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny, patronki naszej diecezji.
 7. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 8. Od miesiąca lipiec bezpośrednio po Mszy świętej na probostwie można zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok 2023. Pamiętajmy o intencjach mszalnych ofiarowanych za naszych zmarłych oraz tych z okazji różnego rodzaju jubileuszy i urodzin. Warto również zamówić intencje mszalną w intencji tych, których groby zostały zlikwidowane.    
 9. Wszelkie sprawy kancelaryjne są załatwiane zawsze bezpośrednio po Mszy świętej.
 10. Z uwagi na urlop Ks. Proboszcza od 1 do 13 sierpnia br. posługę duszpasterską w naszej parafii pełnić będą Ojcowie Oblaci z Kędzierzyna. Wszelkie sprawy pilne i kancelaryjne proszę uzgadniać bezpośrednio po Mszy św.
 11. W czwartek tj. 18 sierpnia wyrusza XXX Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. w katedrze w Gliwicach o godzinie 800; zakończenie - w sobotę 20 sierpnia ( Msza św. w Częstochowie, na Wałach o godzinie 1500). Koszt 25 zł (w tym opłata pielgrzymkowa i znaczek) + 20 zł (transport za bagaż). Zapisy w kancelarii parafialnej po Mszy św. Z naszego dekanatu wyruszamy na tę pielgrzymkę już w środę tj. 17 sierpnia z kościoła św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej. Kto nie może iść, może wspomóc pielgrzymów duchowo modlitwą, a także nabyć znaczek ,,duchowego pielgrzyma' – dowolna ofiara. Szczegóły w gablotce.
 12. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 13. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dwudziesta trzecia kolekta remontowo - inwestycyjna z ubiegłego tygodnia wyniosła 11.343,20 zł i 52 euro. Jak wiemy przeznaczona jest ona na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność i zrozumienie powagi przedsięwzięcia. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na Seminarium  i Diecezję. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214  z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy - ,,odpustowy' numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży z okazji rozpoczęcia wakacji dużo Bożej Łaski, słońca i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Turze, siedziba: Turze, Kościelna 2.