Ogłoszenia

Ogłoszenia z dnia 25.02.2024

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszam o godz. 1400 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania pasyjne podczas nabożeństwa Gorzkich Żali wygłosi Grzegorz Lepiorz -  wikariusz z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Rudach. Natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową o godzinie 1700, podczas której modlimy się za zmarłych zalecanych w wypominkach. Zachęcam zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w tym nabożeństwie w każdą środę po Mszy św. szkolnej. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach możemy zyskać odpust zupełny. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii u Pana Kościelnego. Prosimy o czytelne wypełnianie zalecek.
 2. Jutro tj. w poniedziałek - 26 lutego w parafii pw. Św. Magdaleny w Kuźni Raciborskiej o godzinie 1800 zostanie udzielony naszej młodzieży sakrament bierzmowania.  Pamiętajmy w modlitwie      o naszej młodzieży, ich rodzicach i świadkach.  
 3. Od miesiąca marca Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 700.
 4. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 5. Spotkanie dzieci przygotowujących sie do pierwszej Komunii św. i ich rodziców z ks. Proboszczem w środę tj. 28 lutego o godzinie 1600 w domu katechetycznym.
 6. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę o g. 1700, a po Niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.
 7. W czwartek tj. 29 lutego odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Caritas, które poprzedzone będzie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godzinie 1630 w intencji osób starszych i chorych z naszej parafii.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca  o godzinie 1615.
 9. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 830, zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o godzinie 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 11. W sobotę tj. 2 marca w Gliwicach przypada Wielkopostny Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. (początek o g. 930).
 12. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy od IV Niedzieli Wielkiego Postu od 9.03 - 13.03.2016r. (tj. od soboty do środy). W tym czasie odbędą się również Wielkopostne rekolekcje szkolne dla uczniów ze Społecznej Szkoły w Budziskach (tj. od 11.03 - 13.03.2024r.). Wygłosi je w tym roku  S, Dolores Zok – Przełożona Sióstr ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego z Raciborza.
 13. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1630. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 14. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1% na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1,5% na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze. Zachęcam również do przekazania 1% podatku w dorocznym rozliczeniu na rzecz diecezjalnego Caritas (KRS: 0000247809). Przekazując 1 % na Caritas - pomagasz biednym.
 15. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla młodzieży niepełnosprawnej w Rusinowicach. Czterdziesta kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia przeznaczona jest na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 16. Do nabycia są już paschaliki na stół wielkanocny: małe w cenie 2,5 zł; średnie - 5 zł; duże - 10zł.
 17. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, ,,Głos Serca'- nasz parafialny kwartalnik - w cenie 4zł. Można również zabrać ze sobą skarbonkę na wielkopostną jałmużnę, którą złożymy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Nasza jałmużna przeznaczona będzie na cele charytatywne diecezjalnego Caritas.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i owocnego w dobre postanowienia przeżycia Wielkiego Postu.

Ogłoszenia z dnia 18.02.2024

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszam o godz. 1400 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania pasyjne podczas nabożeństwa Gorzkich Żali wygłosi Grzegorz Lepiorz – wikariusz z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Rudach. Natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową o godzinie 1700, podczas której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych w wypominkach. Zachęcam zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w tym nabożeństwie w każdą środę po Mszy św. szkolnej. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach możemy zyskać odpust zupełny. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii u Pana Kościelnego. Prosimy o czytelne wypełnianie zalecek.
 2. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 3. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę o g. 1700, a po Niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.
 4. Obowiązkowe spotkanie zainteresowanych kandydatów do bierzmowania z kl. II szkoły średniej w piątek tj. 23 lutego  o godzinie 1900 w kościele w Kuźni Raciborskiej - próba. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w poniedziałek tj. 26 lutego o godzinie 1800 w parafii pw. Św. Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.
 5. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1630. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 6. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1,5 % swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1,5 % na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze. Zachęcam również do przekazania 1,5% podatku w dorocznym rozliczeniu na rzecz diecezjalnego Caritas (KRS: 0000247809).
 7. W par. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej odbędą się jednodniowe nauki przedmałżeńskieobejmujące katechezy ogólne, Rozpoczęcie nauk w sobotę tj. 24 lutego 2024 r. w godz. od 1000 do 1800            Program znajduje się na parafialnej stronie internetowej: parafiakuznia.pl . Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia: 32 419 13 54.
 8. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy od IV Niedzieli Wielkiego Postu od 9.03 - 13.03.2024r. (tj. od soboty do środy). W tym czasie odbędą się również Wielkopostne rekolekcje szkolne dla uczniów ze Społecznej Szkoły w Budziskach (tj. od 11.03 - 13.03.2024r.). Wygłosi je w tym roku Siostra Dolores – Przełożona Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Ducha Świętego z Raciborza (,,z Annunciaty).
 9. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest czterdziestą kolektą remontową przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłą niedzielę również zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, ,,Głos Serca. Można również zabrać ze sobą skarbonkę na wielkopostną jałmużnę, którą złożymy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Nasza jałmużna przeznaczona będzie na cele charytatywne diecezjalnego Caritas.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli  i owocnego w dobre postanowienia przeżycia Wielkiego Postu.

Ogłoszenia z dnia 11.02.2024

 1. Dzisiaj VI Niedziela zwykła. Od dziś rozpoczynają się Dni eucharystyczne przed Środą Popielcową, tzw. ,,nabożeństwo 40 godzinne'. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 1030 aż do wtorku włącznie. Adorując Najświętszy Sakrament przez pół godziny możemy zyskać odpust zupełny. Zachęcam do adoracji zwłaszcza dzieci i młodzież. Dla nich adoracja  w poniedziałek i wtorek o godzinie 1530.
 2. Plan Adoracji Najświętszego Sakramentu:

Niedziela – 11 luty

Godzina

Grupa

12.00

Parafianie

13.00

Arcybractwo Różańcowe i Róże Różańcowe

14.00

Zespół CARITAS oraz Matki  i Ojcowie Parafii

14.30

Nieszpory i zakończenie Adoracji N.S.

 

Poniedziałek - 12 luty

Godzina

Grupa

  8.00

Msza św. i początek Adoracji NS Mieszkańcy Rudy

  9.00

Mieszkańcy Budzisk

  10.00

Mieszkańcy Siedlisk

11.00

Mieszkańcy Turza

12.00

Róże Różańcowe Parafii, Arcybractwo Różańcowe

 13.00 – 15.30

Przerwa w Adoracji

15.30

Dzieci

16.00

Zespół CARITAS, osoby starsze i samotne

16.30

Zakończenie Adoracji N.S.

 

 

Wtorek – 13 luty

Godzina

Grupa

  8.00

Początek Adoracji N.S. i Mieszkańcy Rudy

  9.00

Mieszkańcy Budzisk

  10.00

Mieszkańcy Siedlisk

11.00

Mieszkańcy Turza

12.00

Róże Różańcowe Parafii, Arcybractwo Różańcowe

 13.00 – 15.30

Przerwa w Adoracji

15.30

Młodzież również z kl. VIII szk. podst., kandydaci do s. bierzmowania, Ministranci, Marianki

16.00

Zespół CARITAS, osoby starsze i samotne

16.30

Zakończenie Adoracji N.S. i Msza św.

 

 1. Od dzisiaj do soboty (tj. od 11.02 do 18.02) będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcam do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich i wielkopostnej akcji trzeźwości.
 2. W środę tj. 14 lutego przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte w Popielec będą sprawowane o godzinie 800 i 1800. W tym dniu zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy inkardynowanych do diecezji gliwickiej. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia. W Środę Popielcową rozpoczyna się czas przystępowania do Komunii św. wielkanocnej.
 3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 4. Przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymywania się od udziału w zabawach w  Okresie Wielkiego Postu.
 5. Obowiązkowe spotkanie zainteresowanych kandydatów do s. bierzmowania z kl. I szkoły średniej w piątek tj. 16 lutego po wieczornej Mszy św. o godzinie 1830, zaś kandydatów z kl. II szkoły średniej o godzinie 1915 w domu katechetycznym. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w poniedziałek tj. 26 lutego o godzinie 1800 w parafii pw. Św. Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.
 6. W każdy piątek serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 1700, podczas której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych w wypominkach. Zachęcam zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w tym nabożeństwie w każdą środę po Mszy św. szkolnej. Nabożeństwo Gorzkich Żali  w przyszłą niedzielę o godzinie 1400. Kazania pasyjne podczas nabożeństwa Gorzkich Żali wygłosi w tym roku Ks. Grzegorz Lepiorz -  wikariusz z parafii pw. Wniebowzięcia NMP z Rud. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach możemy zyskać odpust zupełny. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii u Pana Kościelnego. Prosimy o czytelne wypełnianie zalecek.
 7. W dniu 17 lutego tj. w sobotę nasi ministranci, dzieci Maryi oraz chętne dzieci wyjeżdżają z ks. proboszczem na wycieczkę do Wisły. Wyjazd spod plebani o godzinie 845, powrót ok. 1900.
 8. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Wielkiego Postu.
 9. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1630. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze  z Bogiem i braćmi.
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu będzie czterdziesta kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski O/w Racib., ul. Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).  Bóg zapłać za wszelką pomoc i za wszelkie indywidualne, imienne wpłaty na rzecz tego dzieła, na specjalne konto parafialne z dopiskiem: ,,remont wnętrza kościoła'.
 11. . Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, ,,Głos Serca'- nasz parafialny kwartalnik, a także biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie.  . 
 12. Parafia posiada własną stronę internetową pod adresem: nspj-turze.pl
 13. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1,5 % swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego  - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1,5 % na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze. Zachęcam również do przekazania 1,5% podatku w dorocznym rozliczeniu na rzecz diecezjalnego Caritas (KRS: 0000247809).
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i owocnego przygotowania do Wielkiego Postu.

Ogłoszenia z dnia 4.02.2024

 1. Dzisiaj V Niedziela zwykła.
 2. Od Nowego Roku do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800 za wyjątkiem czwartku o godzinie 700 z uwagi na zajęcia w szkole  proboszcza.
 3. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 4. W poniedziałek tj. 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu podczas Mszy św. o godzinie 800 błogosławieństwo wody i chleba ku jej czci.
 5. Z uwagi na to, że w tym roku opuszcza się liturgiczne wspomnienie NMP z Luordes - Światowy Dzień Chorego - ponieważ przypada ono w przyszłą niedzielę, stąd też w sobotę tj. 10 lutego zostanie odprawiona Msza święta w intencji osób chorych, starszych Parafian z udzieleniem sakramentu chorych    i specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 900  w kościele. Szczególnie zachęcam do udziału w Niej osoby chore, zniedołężniałe i w podeszłym wieku. Proszę o umożliwienie transportu dla nich.
 6. W przyszłą niedzielę tj. 11 lutego rozpoczynają się Dni eucharystyczne przed Środa Popielcową (tzw. ,,nabożeństwo 40 godzinne').
 7. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1630. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza  w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze  z Bogiem i braćmi.
 8. Organizowana jest wycieczka dla ministrantów, dzieci Maryi oraz chętnych dzieci do Wisły w dniu 17 lutego tj. w sobotę. Wyjazd spod plebani o godzinie 845, powrót ok. 1900. Wpisowe 10zł. Chętni zapisują się na listę w zakrystii do 4 lutego. W pierwszej kolejności zapraszam do udziału w wycieczce naszych ministrantów i Marianki. Liczba miejsc – 50 osób.
 9. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1,5 % swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1,5 % na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Seminarium i Diecezji. W przyszłym tygodniu kolekta na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, siódmy numer kwartalnika - ,,Głos Serca' -  naszej parafialnej gazetki.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a także obfitości Bożych łask  i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2024.

Ogłoszenia z dnia 28.01.2024

 1. Dzisiaj IV Niedziela zwykła. Dzisiaj Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd.
 2. Od Nowego Roku do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800 za wyjątkiem czwartku o godzinie 700 z uwagi na zajęcia w szkole     proboszcza.
 3. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 4. W piątek tj. 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Czcimy Jezusa Chrystusa, który jest Światłością świata i Jego Matkę Najświętszą Maryję Pannę. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele. W tym dniu zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe. Msze święte w tym dniu o godzinie 800 i 1700. Na Msze św. przynosimy świece do błogosławieństwa.
 5. Po Mszy św. wieczornej bardzo proszę ministrantów, marianki i szafarzy  o pomoc w demontażu szopki bożonarodzeniowej i dekoracji świątecznej.
 6. W sobotę tj. 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. W tym dniu po Mszach św. udzielamy błogosławieństwa ku czci św. Błażeja.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. W czwartek o godzinie 630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Ks. Józefa Czempiela w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci  i młodzieży w I piątek miesiąca  o godzinie 1620. Podczas spowiedzi będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 830, zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 11. Chciałbym w imieniu swoim i naszej Parafii wyrazić szczerą wdzięczność naszym Paniom Turzankom za inicjatywę sprzedaży kalendarzy z wizerunkiem mozaiki NSPJ w celu dofinansowania remontu wnętrza naszej świątyni. Dochód ze sprzedaży wyniósł 2730zł. Jeszcze raz serdecznie Turzankom dziękujemy.
 12. Organizowana jest wycieczka dla ministrantów, dzieci Maryi oraz chętnych dzieci do Wisły w dniu 17 lutego tj w sobotę. Wyjazd spod plebani o godzinie 845, powrót ok. 1900. Wpisowe 10zł. Chętni zapisują się na listę w zakrystii do 4 lutego. W pierwszej kolejności zapraszam do udziału w wycieczce naszych ministrantów i Marianki. Liczba miejsc – 50 osób.
 13. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1630. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze  z Bogiem i braćmi.
 14. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Diecezji.  W przyszłym tygodniu kolekta na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. Kolekta kolędowa  z ubiegłego tygodnia wyniosła  6855zł i 24euro. Przeznaczona jest ona na cele duszpasterskie Parafii. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 15. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1,5 % swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego  - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1,5 % na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze
 16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca' -  naszej parafialnej gazetki i biuletyn na dwa tygodnie z intencjami  i ogłoszeniami.
 17. Z racji nieobecności Ks. Proboszcza od poniedziałku do czwartku (tj. od 29 stycznia do 8 lutego) posługę duszpasterską w naszej Parafii pełnić będzie Ksiądz Gość ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Kędzierzyna. Wszelkie sprawy pilne w tym pogrzebowe proszę ustalać z Ojcami bezpośrednio po Mszy świętej.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a także obfitości Bożych łask  i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2024.

Ogłoszenia z dnia 21.01.2024

 1. Dzisiaj III Niedziela zwykła.
 2. Od Nowego Roku do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800 za wyjątkiem czwartku o godzinie 700 z uwagi na zajęcia w szkole ks. proboszcza.
 3. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 4. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w każdą środę o godzinie 1700.
 5. W czwartek tj. 18 stycznia rozpoczął się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia).
 6. W czwartek tj. 25.01 przypada święto Nawrócenia św. Pawła.
 7. Zapraszam na spotkanie zainteresowanych kandydatów do s. bierzmowania z kl. II szkoły średniej we wtorek tj. 23 stycznia i w piątek tj. 26 stycznia po wieczornej Mszy św. o godzinie 1830 w domu katechetycznym.
 8. W sobotę tj. 27 stycznia zapraszam na zbiórkę wszystkich ministrantów i Marianki o godzinie 930 w domu katechetycznym.
 9. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1630. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest kolektą kolędową i przeznaczona jest na cele duszpasterskie. W przyszłym tygodniu kolekta na Seminarium i Diecezje.
 11. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Parafianom, u których mogłem w tym roku gościć z duszpasterskimi odwiedzinami kolędowymi za okazaną mi życzliwość, gościnność i otwartość, a także za wszelkie sugestie, uwagi dotyczące życia naszej parafii. Wyrażam również głęboką wdzięczność za wszelkie Wasze ofiary kolędowe składane na rzecz remontu wnętrza naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam wszelką Waszą pomoc i darzy Was potrzebnymi łaskami na każdy dzień życia.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca'.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a także obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2024.

Ogłoszenia z dnia 14.01.2024

 1. Dzisiaj II Niedziela zwykła. Zapraszam dzisiaj na koncert kolęd w wykonaniu zespołu ,,Boss” w ramach nabożeństwa kolędowego o godzinie 1500 w kościele.
 2. Z uwagi na nabożeństwo kolędowe Msza św. w środę i czwartek o godzinie 1700.
 3. Plan odwiedzin kolędowych dostępny jest w gablotce. W tym tygodniu odbędą się nabożeństwa kolędowe z błogosławieństwem kolędowym dla Parafian wg podanego grafiku : Dzisiaj :

          14.01.24r. – w niedzielę - Nabożeństwo Kolędowe                        

                w kościele dla Parafian z ulic: o godz. 15.00

>   Budziska – Frosowa , Wolności od początku do kaplicy, Szkolna od kaplicy do początku 

   >   Budziska -  Nowa, Leśna

 

 • 16.01.24r. – wtorek - Nabożeństwo Kolędowe                        

                w kościele dla Parafian z ulic: o godz. 17.30

>   Budziska - Fabryczna, Tkocza, Polna od początku do kaplicy

   >   Budziska -  Polna od kaplicy do końca

 

 • 17.01.24r. – środa  - Nabożeństwo Kolędowe                        

                w kościele dla Parafian z ulic: o godz. 17.30

 

>   Budziska -  Szkolna od kaplicy do końca 

>   Budziska – Wolności od kaplicy do końca

 

 • 18.01.24r. – czwartek  - Nabożeństwo Kolędowe                        

                w kościele dla Parafian z ulic: o godz. 17.30

>  Budziska – Główna

Szczegółowy plan kolędy dostępny jest w gablotce w przedsionku kościoła. Serdecznie dziękuje za wszelkie ofiary kolędowe przeznaczone na kontynuowanie prac remontowych w naszej świątyni.

 1. W środę tj. 17 stycznia przypada Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
 2. W czwartek tj. 18 stycznia rozpoczyna się również Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia).
 3. W przyszłą niedzielę 21.01 przypada Dzień Babci, zaś w poniedziałek tj. 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych krewnych w modlitwie. 
 4. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1630. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 5. W przyszłą niedzielę tj. 21 stycznia przypada Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka w 2019r.
 6. Parafia posiada własną stronę internetową pod adresem: nspj-turze.pl
 7. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1,5 % swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego  - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1,5 % na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze
 8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu przypada kolekta kolędowa, która przeznaczona jest na cele duszpasterskie naszej parafii. W tym miesiącu nie ma kolekty specjalnej, będzie ona przeprowadzona od lutego na remont wnętrza naszej świątyni.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca', a także biuletyn z intencjami i ogłoszeniami na dwa kolejne tygodnie.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a także obfitości Bożych łask  i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2024.

Ogłoszenia z dnia 7.01.2024

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Narodzenia Pańskiego.Zapraszam na nieszpory chrzcielne o godzinie 1400.
 2. Serdecznie zapraszam dziś przedstawicieli Arcybractwa Różańcowego i Róż Różańcowych na spotkanie opłatkowe o godzinie 1430 w domu katechetycznym po nieszporach, które odprawione zostaną o godzinie 1400 w kościele. Zapraszam do udziału w tym spotkaniu nie tylko przedstawicieli naszych wspólnot, ale też osoby chcące się włączyć w to dzieło modlitewne. Proszę o umożliwienie transportu tych osób na nasze spotkanie.
 3. Od Nowego Roku do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800, wyjątek stanowią Msze św. w środę i czwartek podczas trwania kolędy o godzinie 700 z uwagi na zajęcia w szkole ks. proboszcza.
 4. W przyszłą niedzielę tj. 14.01 obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 5. Od 1.01 br. do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o g. 800.
 6. Plan odwiedzin kolędowych dostępny jest w gablotce. W tym tygodniu kolęda:
 • 8.01.24r. - poniedziałek -od godz. 14.00

>    Turze - Rudzka

 • 9.01.24r. - wtorek - od godz. 14.00

>    Turze – Kościelna

 • 10.01.24r. - środa - od godz. 14.00

>    Turze - Kościuszki i Raciborska (od nr 22 do 29)

 • 11.01.24r. - czwartek - od godz. 14.00

>    Turze - Raciborska (od nr 33 do 61)

 • 12.01.24r. - piątek - od godz. 14.00

>    Turze - Raciborska (od nr 62 do końca)

 •  13.01.24r. - sobota- Nabożeństwo Kolędowe       

              w kościele dla Parafian z ulic: o godz. 17.35

    >   Ruda-Brzeg

       >   Ruda       

Szczegółowy plan kolędy dostępny jest w gablotce w przedsionku kościoła. Serdecznie dziękuje za wszelkie ofiary kolędowe przeznaczone na kontynuowanie prac remontowych w naszej świątyni.

 1. Przypomnę : W porozumieniu z Duszpasterską Rada Parafialną pragnę już teraz poinformować Naszych Drogich Parafian, że od tego roku kalendarzowego odwiedziny duszpasterskie – kolędowe odbywać się będą w dwóch wioskach naszej parafii tj. w Siedliskach i Turzu, zaś Parafianie z pozostałych dwóch wiosek tj. z Rudy i Budzisk zostaną zaproszeni do udziału w specjalnym nabożeństwie kolędowym odprawionym w ich intencji w kościele. W kolejnym roku odwiedzin kolędowych tj. 2024/2025 będzie odwrotnie. Kolęda będzie  u Parafian z Rudy i Budzisk, zaś Parafianie z Siedlisk i Turza będą zaproszeni na nabożeństwo kolędowe w ich intencji do kościoła. A zatem co dwa lata na przemian będzie kolęda w naszych domach oraz nabożeństwo kolędowe w kościele dla poszczególnych wiosek. Z góry dziękuję Moim Drogim Parafianom za zrozumienie tej propozycji.
 2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, najnowszy, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 3. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1,5% swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1,5% na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze.
 4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium i Diecezji.
 5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a także obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2024.

Ogłoszenia z dnia 31.12.2023

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również ostatni dzień roku Pańskiego 2023. Zapraszam Parafian na nieszpory dziękczynne o g. 1430.
 2. Jutro w poniedziałek tj. 1 stycznia rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2024. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy Oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze święte o godzinie: 845; 1030 i 1600. W jutrzejszą uroczystość przypada również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 3. Od Nowego Roku do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800. wyjątek stanowią Msze św. w środę i czwartek podczas trwania kolędy o godzinie 700 z uwagi na zajęcia w szkole ks. proboszcza.
 4. W tym tygodniu Duszpasterskie odwiedziny kolędowe od godziny 1400: we wtorek tj. 2 stycznia (Siedliska - Powstańców, Mała, Dąbrowskiego); w środę -3 stycznia (Siedliska - Gliwicka(od nr 1 do 40), Młyńska); w czwartek - 4 stycznia (Turze – Stawowa); w piątek - 5 stycznia (Turze -  Raciborska (od nr 1 do 21), i Płonia).  Szczegółowy plan kolędy dostępny jest w gablotce w przedsionku kościoła. Serdecznie dziękuje za wszelkie ofiary kolędowe przeznaczone na kontynuowanie prac remontowych w naszej świątyni.
 5. Przypomnę : W porozumieniu z Duszpasterską Rada Parafialną pragnę już teraz poinformować Naszych Drogich Parafian, że od tego roku kalendarzowego odwiedziny duszpasterskie – kolędowe odbywać się będą w dwóch wioskach naszej parafii tj. w Siedliskach i Turzu, zaś Parafianie z pozostałych dwóch wiosek tj. z Rudy i Budzisk zostaną zaproszeni do udziału w specjalnym nabożeństwie kolędowym odprawionym w ich intencji w kościele. W kolejnym roku odwiedzin kolędowych tj. 2024/2025 będzie odwrotnie. Kolęda będzie  u Parafian z Rudy i Budzisk, zaś Parafianie z Siedlisk i Turza będą zaproszeni na nabożeństwo kolędowe w ich intencji do kościoła. A zatem co dwa lata na przemian będzie kolęda w naszych domach oraz nabożeństwo kolędowe w kościele dla poszczególnych wiosek. Z góry dziękuję Moim Drogim Parafianom za zrozumienie tej propozycji.
 6. Szczegółowy plan kolędy w gablotce w przedsionku kościoła.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godzinie 630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Ks. Józefa Czempiela w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej  w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ.
 8. W sobotę tj. 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700; 845 i 1030. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i wody.
 9. Także w sobotę 6 stycznia Biskup Senior Jan Kopiec obchodzi 31 rocznicę sakry biskupiej udzielonej przez św. papieża Jana Pawła II w Watykanie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie.
 10. Serdecznie zapraszam przedstawicieli Arcybractwa Różańcowego i Róż Różańcowych na spotkanie opłatkowe w niedzielę tj. 7 stycznia o godzinie 1430 w domu katechetycznym po nieszporach, które odprawione zostaną o godzinie 1400 w kościele. Zapraszam do udziału w tym spotkaniu nie tylko przedstawicieli naszych wspólnot, ale też osoby chcące się włączyć w to dzieło modlitewne. Proszę o umożliwienie transportu tych osób na nasze spotkanie.
 11. W przyszłą niedzielę tj. 7 stycznia przypada Święto Chrztu Pańskiego., które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 12. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta             przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. Kolekta z Trzech Króli przeznaczona jest na Misje. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii i utrzymanie kościoła.
 13. W ubiegłym tygodniu prowadzona była zbiórka do puszek dla poszkodowanej rodziny w skutek pożaru domu w Rudzie - Brzeg. Zebrano kwotę w wysokości : 3200,50zł i 11 euro. Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom – Bóg zapłać.
 14. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1,5% swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego  - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1,5% na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze.
 15. Parafia posiada własną stronę internetową pod adresem: nspj-turze.pl
 16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży Gość Niedzielny, biuletyn i najnowszy,  świąteczny numer naszego parafialnego kwartalnika - ,,Głos Serca'. Serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w redagowanie i przygotowanie artykułów do naszego kwartalnika.
 17. Wyrażam szczerą wdzięczność za udekorowanie naszej świątyni na czas świąt Bożego Narodzenia zwłaszcza Pani kwiaciarce Katarzynie wraz ze współpracownikami, a także osobom, które wysprzątały nasz kościół. Dziękuję również wszystkim wspierającym mnie w dziele duszpasterskim Kościelnemu, Służbie liturgicznej Ołtarza, naszym Wspólnotom modlitewnym i Caritas.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pełnego wiary i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, obfitości łask płynących od narodzonego  Dzieciątka Jezus i szczerej zadumy nad tą niezwykłą tajemnicą naszej chrześcijańskiej wiary - tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Zaś z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Pańskiego 2024 życzę Wam Bożego Błogosławieństwa, obfitości Bożej łaski, opieki Matki Bożej Rodzicielki, a także wszelkiej pomyślności i spełnienia wszelkich godziwych marzeń i planów na cały ten Rok.

Ogłoszenia z dnia 24.12.2023

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwent to czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego i czas oczekiwania drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Zapraszam na nieszpory adwentowe o godzinie 1430. Podczas nieszporów odbędzie się obrzęd błogosławieństwa szopek i figurek Dzieciątka Jezus.
 2. Dziś również przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do udziału w Pasterce o godzinie 2400. Pielęgnujmy w tym dniu tradycyjne, chrześcijańskie zwyczaje w naszych domach jak:  łamanie opłatkiem, wspólna rodzinna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, śpiewanie kolęd.
 3. Jutro w poniedziałek tj. 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego - I dzień Świąt Bożego Narodzenia. „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.( J 1, 14 )'; Bóg stał sie człowiekiem, aby nas odkupić i abyśmy mogli stać się Dziećmi Bożymi. W tym dniu zapraszam zwłaszcza dzieci do wspólnego kolędowania przy żłóbku o godzinie 1430; zaś w drugi dzień świąt tj. we wtorek tj. 26 grudnia  porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.  W tym dniu przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu tradycyjnie nie będzie nieszporów. Zachęcam do odwiedzin naszych najbliższych.
 4. W środę tj. 27 grudnia przypadają imieniny Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 5. Od czwartku tj. od 28 grudnia rozpoczynają się w naszej parafii duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Od godziny 1400 odwiedzimy Parafian zamieszkałych w Siedliskach przy ulicy: Gliwickiej (od torów do 39), Nowa, Kossaka, Krótka;  W piątek kolęda  od godziny 1400 w Siedliskach: Leśna, Konopnickiej (od początku do ul. Domańskiego) Domańskiego; W sobotę kolęda w Siedliskach - od godziny 1000  - ulice: Konopnickiej (od ul. Domańskiego do końca), Żwirki i Wigury, Korfantego, Arki Bożka. Przypomnę : W porozumieniu z Duszpasterską Rada Parafialną pragnę już teraz poinformować Naszych Drogich Parafian, że od tego roku kalendarzowego odwiedziny duszpasterskie – kolędowe odbywać się będą w dwóch wioskach naszej parafii tj. w Siedliskach i Turzu, zaś Parafianie z pozostałych dwóch wiosek tj. z Rudy  i Budzisk zostaną zaproszeni do udziału w specjalnym nabożeństwie kolędowym odprawionym w ich intencji w kościele. W kolejnym roku odwiedzin kolędowych tj. 2024/2025 będzie odwrotnie. Kolęda będzie  u Parafian z Rudy i Budzisk, zaś Parafianie z Siedlisk i Turza będą zaproszeni na nabożeństwo kolędowe w ich intencji do kościoła. A zatem co dwa lata na przemian będzie kolęda w naszych domach oraz nabożeństwo kolędowe w kościele dla poszczególnych wiosek. Z góry dziękuję Moim Drogim Parafianom za zrozumienie tej propozycji.
 6. Szczegółowy plan kolędy w gablotce w przedsionku kościoła.
 7. W czwartek tj. 28 grudnia przypada święto Świętych Młodzianków Męczenników. Zapraszam w tym dniu zwłaszcza dzieci do udziału we Mszy św. o godzinie 1000, a po Niej specjalne błogosławieństwo.
 8. W przyszłą niedzielę tj. 31 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również ostatni dzień roku Pańskiego 2023. Zapraszam na nieszpory świąteczne i dziękczynne o godzinie 1430
 9. Serdecznie zapraszam przedstawicieli Arcybractwa Różańcowego i Róż Różańcowych na spotkanie opłatkowe w niedzielę tj. 7 stycznia o godzinie 1430 w domu katechetycznym po nieszporach, które odprawione zostaną o godzinie 1400 w kościele. Zapraszam do udziału w tym spotkaniu nie tylko przedstawicieli naszych wspólnot, ale też osoby chcące się włączyć w to dzieło modlitewne. Proszę o umożliwienie transportu tych osób na nasze spotkanie.
 10. Dziś po każdej Mszy św. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas sprzedawać będą opłatki na stół wigilijny i świece Caritas na stół wigilijny wspierając akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: świece małe w cenie 7 zł i świece duże w cenie 15 zł. Dzieci Maryi sprzedają ozdoby świąteczne, kartki świąteczne i sianko pod stół wigilijny.
 11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. Dziś również nasz parafialny Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na pomoc dla rodziny, której płonął dom w Rudzie – Brzeg. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej, z pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia na potrzeby naszej parafii, z drugiego dnia świąt na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny. Trzydziesta dziewiąta kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia jest przeznaczona na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne  z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 12. Wyrażam szczerą wdzięczność za udekorowanie naszej świątyni na czas świąt Bożego Narodzenia zwłaszcza Pani kwiaciarce Katarzynie i jej współpracownikom,  naszym Szafarzom ,Ministrantom, Mariankom, Panu kościelnemu, a także osobom, które wysprzątały nasz kościół.
 13. Od 27 grudnia tj. od środy do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, najnowszy numer naszego parafialnego kwartalnika - ,,Głos Serca' - wydanie świąteczne (w nim m.in. rozliczenie finansowe parafii za rok 2023). Serdecznie dziękuję tym osobom, które przyczyniły się do powstania kolejnego numeru naszego kwartalnika, podjęły się trudu pisania artykułów i ich zredagowania.
 15. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1,5% swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego  - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1% na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze.
 16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pełnego wiary i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, obfitości łask płynących od narodzonego Dzieciątka Jezus i szczerej zadumy nad tą niezwykłą tajemnicą naszej chrześcijańskiej wiary - tajemnicą Wcielenia Syna Bożego.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Turze, siedziba: Turze, Kościelna 2.