Ogłoszenia

Ogłoszenia z dnia 29.01.2023

 1. Dzisiaj IV Niedziela zwykła. Dzisiaj Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd.
 2. Od Nowego Roku do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800.
 3. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 830 nabożeństwo modlitewne za wstawiennictwem bł. Ks. Józefa Czempiela z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 5. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca  od godziny 1600.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 830 odwiedziny chorych i starszych parafian. Proszę ich zgłaszać w kancelarii parafialnej lub u P. Kościelnego w zakrystii.  
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 730 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 8. W czwartek tj. 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Czcimy Jezusa Chrystusa, który jest Światłością świata i Jego Matkę Najświętszą Maryję Pannę. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele. W tym dniu zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe. Msze święte w tym dniu o godzinie 800 i 1700. Po Mszy św. wieczornej udzielamy błogosławieństwa ku czci św. Błażeja. Na Msze św. przynosimy świece do błogosławieństwa. W tym dniu zapraszam również do udziału we Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone świece komunijne, które otrzymają dzieci.
 9. Po Mszy św. wieczornej bardzo proszę ministrantów, marianki i szafarzy o pomoc w demontażu szopki bożonarodzeniowej i dekoracji świątecznej.
 10. W piątek tj. 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. W tym dniu po Mszy św. porannej i wieczornej udzielamy błogosławieństwa ku czci św. Błażeja.
 11. W przyszłą niedzielę tj. 5 lutego podczas Mszy św. błogosławieństwo wody  i chleba ku czci św. Agaty.
 12. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 16 Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza  w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 13. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego  - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1% na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze
 14. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Diecezji. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła.
 15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki, a także biuletyn z intencjami i ogłoszeniami na dwa kolejne tygodnie.
 16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a także obfitości Bożych łask  i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2023.

Ogłoszenia z dnia 22.01.2023

 1. Dzisiaj III Niedziela zwykła.
 2. Od Nowego Roku do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800 za wyjątkiem środy o godzinie 700 z uwagi na zajęcia w szkole     proboszcza.
 3. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 4. We wtorek tj. 17 stycznia rozpoczął się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia).
 5. W środę tj. 25.01 przypada święto Nawrócenia św. Pawła.
 6. W sobotę tj. 28 stycznia zapraszam na zbiórkę wszystkich ministrantów i Marianki o godzinie 1000 w domu katechetycznym.
 7. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1630. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest kolektą kolędową i przeznaczona jest na cele duszpasterskie. W przyszłym tygodniu kolekta na Seminarium i Diecezje.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Parafianom, u których mogłem w tym roku gościć z duszpasterskimi odwiedzinami kolędowymi za okazaną mi życzliwość, gościnność i otwartość, a także za wszelkie sugestie, uwagi dotyczące życia naszej parafii. Wyrażam również głęboką wdzięczność za wszelkie Wasze ofiary kolędowe składane na rzecz remontu wnętrza naszej parafii. W przyszłym tygodniu podam ile one wyniosły. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam wszelką Waszą pomoc i darzy Was potrzebnymi łaskami na każdy dzień życia.

 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca'.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a także obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2023.

Ogłoszenia z dnia 15.01.2023

 1. Dzisiaj II Niedziela zwykła.
 2. Serdecznie zapraszam dziś na jasełka, przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych dzieci Maryi o godzinie 1430 w kościele.
 3. Serdecznie zapraszamy dziś również na spotkanie Róż Różańcowych o godzinie 1500 w domu katechetycznym.
 4. Od Nowego Roku do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800 za wyjątkiem środy o godzinie 700 z uwagi na zajęcia w szkole     proboszcza.
 5. Plan odwiedzin kolędowych dostępny jest w gablotce. W tym tygodniu kolęda odbędzie się :   16.01.23r. - poniedziałek - od godz. 14.00

>    Turze - Raciborska (od nr 62 do końca)

 • 17.01. 23r. - wtorek -od godz. 14.00

>    Siedliska - Gliwicka (od torów do 39), Nowa, Kossaka, Krótka

 • 18.01.23r.- środa - od godz. 14.00

>   Siedliska -  Leśna, Konopnickiej (od początku do ul. Domańskiego) Domańskiego

 • 19.01. 23r. - czwartek - od godz. 14.00

      >   Siedliska - Konopnickiej (od ul. Domańskiego do końca), Żwirki i Wigury, Korfantego, Arki Bożka, 

 • 20.01.23r.- piątek - od godz. 14.00

   >   Siedliska - Powstańców, Mała, Dąbrowskiego

 • 21.01.23r. - sobota - od godz. 10.00

   >   Siedliska - Gliwicka(od nr 1 do 40), Młyńska

 1. We wtorek tj. 17 stycznia przypada Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
 2. We wtorek tj. 17 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia).
 3. W sobotę tj. 21.01 przypada Dzień Babci, zaś w niedzielę tj. 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych krewnych w modlitwie.
 4. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1630. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 5. W przyszłą niedzielę tj. 22 stycznia przypada Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka w 2019r.
 6. Parafia posiada własną stronę internetową pod adresem: nspj-turze.pl
 7. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego  - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1% na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze
 8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu przypada kolekta kolędowa, która przeznaczona jest na cele duszpasterskie naszej parafii. W tym miesiącu nie ma kolekty specjalnej, będzie ona przeprowadzona od lutego na remont wnętrza naszej świątyni.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca', a także biuletyn z intencjami i ogłoszeniami na dwa kolejne tygodnie.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a także obfitości Bożych łask  i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2023.

Ogłoszenia z dnia 8.01.2023

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Narodzenia Pańskiego.
 2. W przyszłą niedzielę tj. 15.01 przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 3. Plan odwiedzin kolędowych dostępny jest w gablotce. W tym tygodniu kolęda odbędzie się :   01.23r. - poniedziałek -od godz. 14.00

>    Turze – Stawowa

10.01.23r. - wtorek - od godz. 14.00

>    Turze -  ul. Raciborska (od nr 1 do 21), i Płonia

11.01.23r. - środa - od godz. 14.00

>    Turze - Rudzka

12.01.23r. - czwartek - od godz. 14.00

>    Turze – Kościelna

13.01.23r. - piątek - od godz. 14.00

>    Turze - Kościuszki i Raciborska (od nr 22 do 29)

 14.01.23r. - sobota - od godz. 10.00

>    Turze - Raciborska (od nr 33 do 61)

 1. Od Nowego Roku do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800 za wyjątkiem środy o godzinie 700 z uwagi na zajęcia w szkole     proboszcza.
 2. W przyszłą niedzielę tj. 15 stycznia zapraszamy na jasełka, przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych dzieci Maryi o godzinie 1430 w kościele.
 3. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Róż Różańcowych w niedzielę 15 stycznia o godzinie 1500 w domu katechetycznym.
 4. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1% na cele duszp. i charytatywne naszej parafii. Nr KRS: 0000283966; w celu szczegół. wpisujemy: Parafia Turze.
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, najnowszy numer naszego parafialnego kwartalnika - ,,Głos Serca' - wydanie świąteczne. Serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w redagowanie i przygotowanie artykułów do naszego kwartalnika.
 6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na ten sam cel. W miesiącu styczeń nie ma kolekty remontowej, dopiero od miesiąca lutego.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a także obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2023.

Ogłoszenia z dnia 1.01.2023

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy Oktawę Narodzenia Pańskiego i wprowadza w Nowy Rok Pański 2023. Msze święte dziś o godzinie: 845; 1030 i 1530. Dziś zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rodzin i Pracowników Obrabiarek i Odlewni RAFAMET o g. 1530.
 2. W dzisiejszą uroczystość przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Zapraszam na nieszpory noworoczne o godzinie 1500.
 3. Od Nowego Roku do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godzinie 800 za wyjątkiem środy o godzinie 700 z uwagi na zajęcia w szkole     proboszcza.
 4. W tym tygodniu Duszpasterskie odwiedziny kolędowe od godziny 1400: w poniedziałek tj. 2 stycznia (Budziska – Budziska -  Szkolna od kaplicy do końca ); we wtorek - 3 stycznia (Budziska - Budziska – Wolności od kaplicy do końca);  w środę - 4 stycznia (Budziska – Główna); w czwartek - 5 stycznia (Ruda-Brzeg);  w sobotę - od godziny 1000: (Ruda).  Szczegółowy plan kolędy dostępny jest na tablicach w przedsionku kościoła.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 730 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 6. W piątek tj. 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700; 845 i 1030. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i wody.
 7. Także w piątek 6 stycznia Biskup Senior Jan Kopiec obchodzi 30 rocznicę sakry biskupiej udzielonej przez św. papieża Jana Pawła II w Watykanie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie.
 8. W przyszłą niedzielę tj. 8 stycznia przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 9. Serdecznie zapraszamy już teraz na spotkanie Róż Różańcowych w niedzielę 15 stycznia o godzinie 1500 w domu katechetycznym.
 10. Chciałbym również serdecznie podziękować Paniom ze Stowarzyszenia ,,Turzanki” za ich inicjatywę sprzedaży kalendarzy parafialnych, których dochód jest przeznaczony na malowanie naszego kościoła.
 11. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1% na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze.
 12. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Diecezji. Kolekta z Trzech Króli przeznaczona jest na Misje. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii i utrzymanie kościoła.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży Gość Niedzielny, biuletyn, najnowszy numer naszego parafialnego kwartalnika - ,,Głos Serca' - wydanie świąteczne. Serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w redagowanie i przygotowanie artykułów do naszego kwartalnika.
 14. Wyrażam szczerą wdzięczność za udekorowanie naszej świątyni na czas świąt Bożego Narodzenia zwłaszcza Pani kwiaciarce, mężczyznom z Budzisk; osobom, które troszczą się o nasz kościół tj. m.in. Panu kościelnemu, ministrantom, Mariankom, Szafarzom, a także osobom, które wysprzątały nasz kościół.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pełnego wiary i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, obfitości łask płynących od narodzonego  Dzieciątka Jezus i szczerej zadumy nad tą niezwykłą tajemnicą naszej chrześcijańskiej wiary - tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Zaś z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Pańskiego 2023 życzę Wam Bożego Błogosławieństwa, obfitości Bożej łaski, opieki Matki Bożej Rodzicielki, a także wszelkiej pomyślności i spełnienia wszelkich godziwych marzeń i planów na cały ten Rok.

Ogłoszenia z dnia 25.12.2022

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego - I dzień Świąt Bożego Narodzenia. „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.( J 1, 14 )'; Bóg stał sie człowiekiem, aby nas odkupić i abyśmy mogli stać się Dziećmi Bożymi. Dzisiaj Msze święte o godzinie: 845; 930 oraz o g. 1530. Zapraszam dziś również dzieci do wspólnego kolędowania przy żłóbku o godzinie 1500; zaś  jutro tj. w drugi dzień świąt - w poniedziałek - 26 grudnia  porządek Mszy świętych o godzinie 700, 845 i 1030.
 2. We wtorek tj. 27 grudnia przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty oraz imieniny Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 3. Od wtorku tj. od 27 grudnia - po dwuletniej przerwie ,,pandemicznej” - na nowo rozpoczynamy w naszej parafii duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Od godziny 1400 odwiedzimy Parafian zamieszkałych w Budziskach: ul.Frosowa , Wolności od początku do kaplicy, Szkolna od kaplicy do początku; w środę tj. 28 grudnia od godziny 1400  odwiedzimy Parafian zamieszkałych w Budziskach: Nowa, Leśna. W czwartek tj. 29 grudnia od godziny 1400  kolęda w Budziskach ul. Fabryczna, Tkocza, Polna od początku do kaplicy oraz w piątek od godziny 1400  kolęda w Budziskach: ul. Polna od kaplicy do końca.

Szczegółowy plan kolędy w gablotce w przedsionku kościoła, w ogłoszeniach na stronie internetowej parafii i w biuletynie.

 1. W środę tj. 28 grudnia przypada święto Świętych Młodzianków Męczenników. Zapraszam w tym dniu zwłaszcza dzieci do udziału we Mszy św. o godzinie 1000, a po Niej specjalne błogosławieństwo.
 2. W sobotę tj. 31 grudnia przypada ostatni dzień roku Pańskiego 2022. Zapraszam na Mszę świętą dziękczynną o godzinie 1700 w intencji wszystkich naszych Parafian.
 3. W przyszłą niedzielę 1 stycznia rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy Oktawę Narodzenia Pańskiego.  Msze święte o godzinie: 845; 1030 i 1530. W tą uroczystość przypada również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 4. W przyszłą niedzielę tj. 1 stycznia zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rodzin i Pracowników Obrabiarek i Odlewni RAFAMET o godzinie 1530.
 5. Po Świętach Bożego Narodzenia do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o godz. 800.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny  w cenie 10zł. (dwutygodnik), Mały Gość Niedzielny, najnowszy numer naszego parafialnego kwartalnika - ,,Głos Serca' - wydanie świąteczne,  a także biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie. Serdecznie dziękuję tym osobom, które przyczyniły się do powstania kolejnego numeru naszego kwartalnika, podjęły się trudu pisania artykułów i ich zredagowania.
 7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza i jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu na potrzeby Seminarium i Diecezji. Dwudziesta ósma kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia przeznaczona jest na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom  i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła' i za przekazany złom złota. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział  w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 8. Chciałbym również serdecznie podziękować Paniom ze Stowarzyszenia ,,Turzanki” za ich inicjatywę sprzedaży kalendarzy parafialnych, których dochód jest przeznaczony na malowanie naszego kościoła.
 9. Drodzy Parafianie - pragnę poinformować, że w ramach naszego dorocznego rozliczenia podatku od dochodu istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – organizacji pożytku publicznego  - w tym na rzecz naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do przekazania w/w 1% na cele duszpasterskie i charytatywne naszej parafii. Numer KRS: 0000283966; w celu szczegółowym wpisujemy: Parafia Turze.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pełnego wiary i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, obfitości łask płynących od narodzonego  Dzieciątka Jezus i szczerej zadumy nad tą niezwykłą tajemnicą naszej chrześcijańskiej wiary - tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Zaś z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Pańskiego 2023 życzę Wam Bożego Błogosławieństwa, obfitości Bożej łaski, opieki Matki Bożej Rodzicielki, a także wszelkiej pomyślności i spełnienia wszelkich godziwych marzeń i planów na cały ten Rok.

Ogłoszenia z dnia 18.12.2022

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwent to czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego i czas oczekiwania drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.  Zapraszam dziś na nieszpory adwentowe o godzinie 1430 podczas, których odbędzie się błogosławieństwo szopek i figurek Dzieciątka Jezus.
 2. Dzisiaj po nabożeństwie nieszporów odbędzie się katecheza dla dorosłych o godzinie 1500 w kościele. Do udziału w katechezie dla dorosłych zaproszeni są przede wszystkim rodzice dzieci klas III, VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy I szkoły średniej. Katecheza związana jest z przygotowaniem dzieci do I Komunii Św. i do sakramentu bierzmowania.
 3. Serdecznie zapraszam w Adwencie do udziału we Mszach św. roratnich dzieci z rodzicami i młodzież, zwłaszcza z klasy VI, VII i VIII szkoły podstawowej rozeznającą swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 1700. Dzieci i młodzież z klasy VIII SP otrzymają specjalną planszę, na którą wklejać będą obrazki roratnie. Plansze kompletnie uzupełnione obrazkami wezmą na koniec rorat udział w losowaniu figurek i pozostałych nagród.
 4. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian we wtorek 20 grudnia od godziny 830. Proszę ich zgłaszać w kancelarii parafialnej lub u P. Kościelnego w zakrystii.          
 5. Serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Bożego Narodzenia. Spowiedź święta: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek: przed Mszą św.; w czwartek również: od g. 1800-1930; w piątek: od g. 800-900; g.1600- 1930; w sobotę tj. we wigilię od g. 700-1000.

 Spowiedź przedświąteczna dla dzieci i młodzeiży:

 • Z klas; IV, V i VI– w czwartek – 22 grudnia – od godz. 1600 - 1645
 • Z klas; VII i VIII – w piątek – 23 grudnia – od g. 1530 – 1600
 1. W sobotę tj. 24 grudnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do udziału w Pasterce o godzinie 2400. Pielęgnujmy w tym dniu tradycyjne, chrześcijańskie zwyczaje w naszych domach jak: łamanie opłatkiem, wspólna rodzinna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, śpiewanie kolęd.
 2. W przyszłą niedzielę tj. 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego - I dzień Świąt Bożego Narodzenia. „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.( J 1, 14 )'; Bóg stał sie człowiekiem, aby nas odkupić i abyśmy mogli stać się Dziećmi Bożymi.W tym dniu Msze święte o godzinie: 845; 930 oraz o g. 1530. Zapraszam również dzieci do wspólnego kolędowania przy żłóbku o godzinie 1500; zaś w drugi dzień świąt  w poniedziałek - 26 grudnia  porządek Mszy świętych o godzinie 700, 845 i 1030.
 3. W sobotę tj. 31 grudnia przypada ostatni dzień roku Pańskiego 2022. Zapraszam na Mszę świętą dziękczynną o godzinie 1700 w intencji wszystkich Parafian.
 4. Po każdej Mszy św. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają już opłatki na stół wigilijny i świece Caritas na stół wigilijny wspierając akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: świece małe w cenie 7 zł  i świece duże w cenie 15 zł. Dzieci Maryi sprzedają kartki świąteczne i sianko pod stół wigilijny.
 5. Osoby samotne zwłaszcza wdowcy i wdowy, które znalazłyby się w skrajnej potrzebie i nie mają swojego węgla na opał, to proszę zgłosić się do ks. proboszcza, do kancelarii parafialnej, który ofiaruje im bezinteresownie swój węgiel paczkowany we workach 40 kg.
 6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest dwudziestą ósmą kolektą remontowo - inwestycyjną przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii i utrzymanie kościoła. Dziś po raz ostatni przedstawiciele naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają złom złota na potrzeby malowania. Proszę przynosić go do zakrystii. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 7. Już teraz wyrażam szczerą wdzięczność za pomoc w dekorowaniu naszej świątyni na czas świąt Bożego Narodzenia zwłaszcza Pani kwiaciarce, naszym Szafarzom, Ministrantom, Mariankom, Panu kościelnemu, a także Osobom, które wysprzątały nasz kościół przed świętami i Tym, którzy na bieżąco wspierają swoją pomocą podejmowane dzieła w naszej parafii.
 8. Po Świętach Bożego Narodzenia do końca lutego Msze św. poranne odprawiane będą o g. 800.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny w cenie 10zł. (dwutygodnik), Mały Gość Niedzielny, najnowszy numer naszego parafialnego kwartalnika - ,,Głos Serca' - wydanie świąteczne, a także biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie. Serdecznie dziękuję tym osobom, które przyczyniły się do powstania kolejnego numeru naszego kwartalnika, podjęły się trudu pisania artykułów i ich zredagowania.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pełnego wiary i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, obfitości łask płynących od narodzonego Dzieciątka Jezus i szczerej zadumy nad tą niezwykłą tajemnicą naszej chrześcijańskiej wiary - tajemnicą Wcielenia Syna Bożego.

Ogłoszenia z dnia 11.12.2022

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu (Niedziela radości). Zwiastuje ona radosną nowinę nadejścia Pana i Jego narodzin. Zapraszam dziś na nieszpory adwentowe o godzinie 1430.
 2. Serdecznie zapraszam w Adwencie do udziału we Mszach św. roratnich dzieci z rodzicami i młodzież, zwłaszcza z klasy VI, VII i VIII szkoły podstawowej rozeznającą swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 1700, zaś w sobotę Msza św. roratnia o godzinie 800. Dzieci i młodzież z klasy VIII SP otrzymają specjalną planszę, na którą wklejać będą obrazki roratnie. Plansze kompletnie uzupełnione obrazkami wezmą na koniec rorat udział w losowaniu figurek i pozostałych nagród.
 3. W tym tygodniu przypadają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcij. rodzin tj. od środy do soboty (od 14 - 17.12). Pamiętajmy w modlitwach za nasze rodziny.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących sie do pierwszej Komunii św. i ich rodziców z ks. Proboszczem w środę tj. 14 grudnia o godzinie 1545 w domu katechetycznym.
 5. W piątek tj.16 grudnia zapraszam osoby chętne – Parafian do generalnego sprzątania naszego kościoła przed świętami o godzinie 1800.
 6. Serdecznie zapraszam na spotkanie opłatkowe dla wszystkich ministrantów i Marianek w sobotę tj. 17 grudnia o godzinie 900 w domu katechetycznym.
 7. W sobotę tj. 17 grudnia zapraszam serdecznie przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie opłatkowe na probostwie po Mszy św. wieczornej o godzinie 1800 .
 8. W sobotę tj. 17 grudnia przypadają urodziny papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwach o Ojcu świętym.
 9. W przyszłą niedzielę 18 grudnia przypadają urodziny Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 10. W przyszłą niedzielę  18 grudnia po nabożeństwie nieszporów odbędzie się katecheza dla dorosłych o godzinie 1500  w kościele. Do udziału w katechezie dla dorosłych zaproszeni są przede wszystkim rodzice dzieci klas III, VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy I szkoły średniej. Katecheza związana jest z przygotowaniem dzieci do I Komunii Św. i do sakramentu bierzmowania.
 11. W przyszłą niedzielę tj. 18 grudnia Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby starsze i samotne na spotkanie opłatkowo-wigilijne do domu katechetycznego. Rozpoczęcie spotkania nastąpi po nieszporach adwentowych o godzinie 1500, zaś nieszpory będą godzinie 1430. Z uwagi na przygotowanie odpowiedniej ilości miejsc proszę, aby osoby chcące wziąć udział w tym spotkaniu zapisywały się u Pań z Caritasu.
 12. W przyszłą niedzielę 18 grudnia podczas nieszporów adwentowych o godzinie 1430 odbędzie się błogosławieństwo szopek i figurek Dzieciątka Jezus.
 13. Po każdej Mszy św. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają już opłatki na stół wigilijny i świece Caritas na stół wigilijny wspierając akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: świece małe  w cenie 7 zł i świece duże w cenie 15 zł. Dzieci Maryi sprzedają kartki świąteczne i sianko pod stół wigilijny.
 14. Serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Bożego Narodzenia. Spowiedź święta: 20 min. przed Mszą św.
 15. Osoby samotne zwłaszcza wdowcy i wdowy, które znalazłyby się w skrajnej potrzebie i nie mają swojego węgla na opał, to proszę zgłosić się do  proboszcza, do kancelarii parafialnej, który ofiaruje im bezinteresownie swój węgiel paczkowany we workach 40 kg.
 16. Plan odwiedzin duszpasterskich – kolędy zostanie podany w przyszłym tygodniu w biuletynie.
 17. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu będzie dwudziesta ósma kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni, a także ostatnia zbiórka złomu złota na potrzeby malowania prowadzona przez przedstawicieli Rady Parafialnej. Proszę przynosić go do zakrystii. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 18. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami  i intencjami na kolejne dwa tygodnie.
 19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i owocnego przygotowania serc w czasie Adwentu na Święta Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia z dnia 4.12.2022

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwent to czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego  i czas oczekiwania drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Zapraszam dziś na nieszpory adwentowe o godzinie 1430.
 2. Serdecznie zapraszam w Adwencie do udziału we Mszach św. roratnich dzieci z rodzicami i młodzież, zwłaszcza z klasy VI, VII i VIII szkoły podstawowej rozeznającą swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 1700, zaś w sobotę Msza św. roratnia o godzinie 800. Dzieci i młodzież z klasy VIII SP otrzymają specjalną planszę, na którą wklejać będą obrazki roratnie. Plansze kompletnie uzupełnione obrazkami wezmą na koniec rorat udział w losowaniu figurek i pozostałych nagród.
 3. W czwartek tj. 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 900 i 1700. W czasie Mszy św. o godzinie 1700 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń i przyjęcie dziewczynek do grona Dzieci Maryi. Zaś po Mszy św. odbędzie się okolicznościowe spotkanie Ks. Proboszcza z naszymi mariankami i ich Rodzicami w domu katechetycznym. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.
 4. Zapraszam na nabożeństwo uwielbieniowe przed Najświętszym Sakramentem dla młodzieży z klasy VIII szkoły podstawowej i klasy I szkoły średniej rozeznającej swoją decyzję o  przygotowaniu do sakramentu bierzmowania w piątek tj. 9 grudnia o godzinie 1800  w kościele.
 5. W sobotę tj. 10 grudnia zapraszam wszystkich ministrantów na zbiórkę o godzinie 900 w domu katechetycznym.
 6. W sobotę tj. 17 grudnia zapraszam serdecznie przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie opłatkowe na probostwie po Mszy św. wieczornej o godzinie 1800 .
 7. Po każdej Mszy św. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają już opłatki na stół wigilijny i świece Caritas na stół wigilijny wspierając akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: świece małe w cenie 7 zł i świece duże w cenie 15 zł. Dzieci Maryi sprzedają kartki świąteczne i sianko pod stół wigilijny.
 8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii i utrzymanie kościoła. Dziś również zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski). W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na Seminarium i Diecezję. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
 9. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 16
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, a także biuletyn parafialny z ogłoszeniami i intencjami na dwa tygodnie.               
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i owocnego przygotowania serc w czasie Adwentu na Święta Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia z dnia 27.11.2022

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny w Kościele. Adwent to czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego   i czas oczekiwania drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Zapraszam dziś na nieszpory adwentowe o godzinie 1430. Podczas nieszporów błogosławieństwo wieńców, świec i lampionów adwentowych.
 2. Dzisiaj zapraszam na spotkanie zainteresowanej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy I szkoły średniej z Ks. Proboszczem o godzinie 1430  w kościele.
 3. Od poniedziałku tj. 28 listopada rozpoczynają się Msze św. roratnie o godzinie 1700 w naszym kościele. W sobotę Msza św. roratnia o godzinie 800. Serdecznie zapraszam do udziału w nich dzieci z rodzicami i młodzież, zwłaszcza z klasy VI, VII i VIII szkoły podstawowej rozeznającą swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Dzieci i młodzież z klasy VIII SP otrzymają specjalną planszę, na którą wklejać będą obrazki roratnie. Plansze kompletnie uzupełnione obrazkami wezmą na koniec rorat udział w losowaniu figurek  i pozostałych nagród.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących sie do pierwszej Komunii św. i ich rodziców z Ks. Proboszczem w środę tj. 30 listopada o godzinie 1545 w domu katechetycznym.
 5. W środę tj. 30 listopada przypadają imieniny Ks. Biskupa pomocniczego Andrzeja Iwaneckiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 1620 nabożeństwo modlitewne za wstawiennictwem bł. Ks. Józefa Czempiela z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 7. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca  od godziny 1600.
 8. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 830 odwiedziny chorych i starszych parafian. Proszę ich zgłaszać w kancelarii parafialnej lub u P. Kościelnego w zakrystii.  
 9. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 10. W niedzielę tj. 4 grudnia zapraszam serdecznie na Mszę św. o g. 1030 naszych Górników i ich rodziny z okazji wspomnienia św. Barbary.
 11. Po każdej Mszy św. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają już opłatki na stół wigilijny i świece Caritas na stół wigilijny wspierając akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: świece małe - 7 zł i świece duże -15 zł.
 12. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu na ten sam cel. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski). Dwudziesta siódma kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia przeznaczona jest na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła' i za przekazany złom złota. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział  w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 13. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 163
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i owocnego przygotowania serc w czasie Adwentu na Święta Bożego Narodzenia.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Turze, siedziba: Turze, Kościelna 2.