Arcybractwo Różańcowe

Działające w naszej parafii Arcybractwo Różańca Świętego zostało założone 15 stycznia 1905 r. przez ks. Ottona Czecha. Członkowie tej wspólnoty deklarują odmówienie codziennie przynajmniej jednej dziesiątki Różańca. W pierwszą niedzielę października, poświęconą Matce Bożej Różańcowej, odprawiana jest Eucharystia za wszystkich należących do tej naszej najstarszej grupy parafialnej. Msze Święte sprawowane są również w intencjach zmarłych członków wspólnoty. Każdego dnia przed Mszą św. przedstawicielki arcybractwa prowadzą wspólne modlitwy.

 

Z inicjatywy obecnego proboszcza powstało w ramach Arcybractwa Różańcowego, jak dotąd, pięć róż różańcowych (skupiających po 20 osób), które poprzez codzienne odmawianie konkretnej dziesiątki Różańca w intencjach papieskich włączają się w Żywy Różaniec, ruch religijny założony w XIX w. przez sługę Bożą Paulinę Jaricot (1799-1862).

 

Spotkania formacyjne osób należących do Arcybractwa Różańca Świętego odbywają się w domu katechetycznym raz na kwartał (w niedzielę po nabożeństwie popołudniowym).

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Turze, siedziba: Turze, Kościelna 2.