Ogłoszenia

Ogłoszenia z dnia 16.06.2024

 1. Dzisiaj XI Niedziela Zwykła. Dzisiaj również przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do udziału w adoracji wszystkich Parafian. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 1030. Zakończenie adoracji na nabożeństwie do NSPJ o godzinie 1430Plan adoracji:

Od godz. 11.30 – do 12.00 - Arcybractwo Różańcowe i Róże Różańcowe

Od godz. 12.00 – do 13.00 - parafianie z Siedlisk i z Rudy  

Od godz. 13.00 – do 14.00 - parafianie z Turza i Budzisk

Od godz. 14.00 – do 14.30 - Parafialny Zespół CARITAS

Od godz. 14.30 – nabożeństwo do NSPJ i zakończenie Adoracji

 1. Zapraszam o godzinie 1430 na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W tym miesiącu zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ - w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę o godzinie 1730.
 3. W poniedziałek tj. 17 czerwca przypada 25 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Gliwicach.
 4. Obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i marianek w piątek 21 czerwca o godzinie 1500 w domu katechetycznym.
 5. W piątek tj. 21.06 przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O g. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Szkół i przedszkoli. Serdecznie ich zapraszam do udziału w Niej.
 6. Spotkanie dla zainteresowanych kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy I szkoły średniej odbędzie się w piątek tj. 21.06 o godzinie 1900 w domu katechetycznym.
 7. W sobotę tj. 22 czerwca zapraszam na kolejne nabożeństwo ku czci św. Charbela z modlitwą o uzdrowienie i namaszczeniem specjalnym olejkiem św. Charbela o godzinie 1730 w kościele. Na ołtarzu Matki Bożej Różańcowej obok relikwi św. Charbela będzie wystawiona skrzynka, do której będzie można ,,wkładać,, swoje ,,zalecki-intencje” za wstawiennictwem św. Charbela. Podczas nabożeństwa będą one odczytane w modlitwie wstawienniczej. 
 8. W przyszłą niedzielę tj. 23 czerwca przypada Dzień Ojca. W czasie nabożeństwa do NSPJ o godzinie 1430 chcemy modlić się w intencji Ojców naszej Parafii. Serdecznie zapraszam naszych Ojców z dziećmi na to nabożeństwo.
 9. W sobotę tj. 22.06 przypada również Diec. Pielgrzymka Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców do S. Matki Bożej Pokornej w Rudach. Msza św. o godzinie 1100.
 10. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od godziny 1730.
 11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest czterdziestą czwartą kolektą remontową przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła.
 12. Drodzy Parafianie: W porozumieniu z Duszpasterską Radą Parafialną zapadła decyzja o wymianie w budynku probostwa całej instalacji grzewczej, a także całej stolarki okiennej (około 30 okien). Powyższe prace zostaną podjęte w drugiej połowie czerwca br. W związku z tym, zwracamy się z uprzejmą i gorącą prośbą do chętnych Parafian, którzy pomogliby w sprzątaniu probostwa na czas podjętych remontów. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do ks. proboszcza, który na bieżąco będzie informował o terminie sprzątania. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. O szczegółach inwestycji Parafianie zostaną poinformowani w późniejszym czasie.
 13. Chciałbym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować tym Parafianom, którzy włączyli się w organizację naszego pikniku, zwłaszcza Parafialnemu Zespołowi Caritas na czele z Panią Ireną Holecką, wszystkim, którzy ofiarowali cegiełki i Gospodyniom Domowym za upieczenie ciasta. Dziękuję mężczyznom, którzy składali i rozkładali namioty, a także wszystkim Dobrodziejom, którzy finansowo wsparli realizację tego przedsięwzięcia. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy ,,odpustowy' numer kwartalnika - ,,Głos Serca' -  naszej parafialnej gazetki. Serdecznie przy tej okazji dziękuję osobom, które pomagają w redakcji naszego kwartalnika.
 15. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości, zaś w Sercu Pana Jezusa odkrywajmy źródło życia i naszego uświęcenia.

Ogłoszenia z dnia 9.06.2024

 1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła. Obchodzimy dzisiaj również nasz parafialny Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta suma odpustowa o godzinie 1100. Uroczyste nieszpory odpustowe o godzinie 1430. Kazanie wygłosi O. Wiesław Pietrzak – ze Zgromadzenia Ojców Sercanów z Krakowa. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości do udziału w naszej uroczystości.
 2. Dziś także z okazji odpustu parafialnego organizowany jest Parafialny Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami, który rozpoczniemy Nieszporami Odpustowymi o godzinie 1430. Nagrodą główną jest rower. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wzięcia w nim udziału.
 3. Chciałbym przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować tym Parafianom, którzy włączyli się w organizację naszego pikniku, zwłaszcza Parafialnemu Zespołowi Caritas, wszystkim, którzy ofiarowali cegiełki i Gospodyniom Domowym za upieczenie ciasta.
 4. Dziś również przypada Odpust bazylikowy ku czci MB Pokornej w Rudach (Suma o godzinie 1100).
 5. W tym miesiącu zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ - w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę  o godzinie 1730.
 6. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 7. W czwartek tj. 13 czerwca przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Zapraszam na drugie w tym roku nabożeństwo do MB Fatimskiej po wieczornej Mszy św. o godzinie 1830. Przynosimy ze sobą świece. Kazanie wygłosi ks. Józef Kara - wikariusz sądowy Sądu Biskupiego Diecezji Gliwickiej. 
 8. W dniu 15 czerwca tj. w sobotę przypada ósma Diecezjalna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 1000, po niej konferencja i Msza św. pod przewodnictwem JE ks. Biskupa Andrzeja Iwaneckiego o godzinie 1100. Serdecznie zachęcam kobiety i dziewczęta z naszej parafii do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Dojazd do Rud indywidualny.
 9. W przyszłą niedzielę tj. 16 czerwca przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do udziału w adoracji wszystkich Parafian. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 1030. Zakończenie adoracji na nabożeństwie do NSPJ o godzinie 1430. Plan adoracji:

Od godz. 11.30 – do 12.00 - Arcybractwo Różańcowe i Róże Różańcowe

Od godz. 12.00 – do 13.00 - parafianie z Siedlisk i z Rudy  

Od godz. 13.00 – do 14.00 - parafianie z Turza i Budzisk

Od godz. 14.00 – do 14.30 - Parafialny Zespół CARITAS

Od godz. 14.30 – nabożeństwo do NSPJ i zakończenie Adoracji

 1. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od g. 1730.
 2. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu będzie czterdziesta czwarta kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski O/w Racib., ul. Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). Bóg zapłać za wszelką pomoc i za wszelkie indywidualne, imienne wpłaty na rzecz tego dzieła, na konto paraf. z dopiskiem: ,,remont kościoła'.
 3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy, odpustowy numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w redagowanie naszego kwartalnika i przygotowującym artykuły do niego.
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom z okazji Odpustu Parafialnego ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa życzę obfitości Bożego Błogosławieństwa, wszelkich łask, pomyślności i radości. Niech Serce Jezusowe będzie dla nas wszystkich źródłem miłosierdzia i osobistego uświęcenia. Jezu cichy i pokornego serca uczyń serca nasze według serca Twego.

 


Ogłoszenia z dnia 2.06.2024

 

 1. Dzisiaj IX Niedziela Zwykła. Zapraszam o godzinie 1430 na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim na procesję eucharystyczną wokół naszego kościoła. Do czwartku uczestniczymy w tych procesjach. Zachęcam do udziału w nich zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Naszych Strażaków proszę o niesienie baldachimu. Dziś również na Górze św. Anny - Pielgrzymka Mniejszości Narodowych.
 2. W tym miesiącu zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ - w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę o godzinie 1730.
 3. Z uwagi na Oktawę Bożego Ciała - jutro tj. w poniedziałek - nabożeństwo czerwcowe o godzinie 730, a po nim procesja.
 4. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 6. W czwartek o godzinie 630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Ks. Józefa Czempiela w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca  o godzinie 1715. Podczas spowiedzi będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 830, zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 8. W piątek tj. 7 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze święte w tym dniu o godzinie 700 i 1800.
 9. W sobotę tj. 8 czerwca – zbiórka dla wszystkich ministrantów i Marianek, a także osób, które chciałyby należeć do tych wspólnot o godzinie 930 w domu katechetycznym.
 10. W sobotę tj. 8 czerwca przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 11. W sobotę tj. 8 czerwca przypada Diecezjalne Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Msza św. o godzinie 1100.
 12. W sobotę tj. 8.06 o g. 1700 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców i Parafian z Siedlisk w kapliczce w Siedliskach.
 13. W przyszłą w niedzielę tj. 9 czerwca obchodzić będziemy nasz parafialny odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w tym dniu o godzinie 700; 900 i suma odpustowa o godzinie 1100. Kazanie wygłosi O. Wiesław Pietrzak – ze Zgromadzenia Ojców Sercanów z Krakowa. Uroczyste Nieszpory odpustowe o godzinie 1430.
 14. Również w przyszłą w niedzielę tj. 9 czerwca z okazji odpustu parafialnego organizowany jest Parafialny Piknik Rodzinny, który rozpoczniemy Nieszporami o godzinie 1430. Już teraz zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wzięcia w nim udziału. Można jeszcze donosić cegiełki na konkurs odpustowy.. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę przed odpustem od godziny 1730.
 15. W przyszłą niedzielę tj. 9 czerwca przypada Odpust bazylikowy ku czci MB Pokornej w Rudach (Suma o godzinie 1100).
 16. Z uwagi na organizację odpustowego pikniku rodzinnego z okazji odpustu parafialnego przypadającego w tym roku 9 czerwca bardzo proszę o przynoszenie różnych, nowych rzeczy na fanty potrzebne do konkursu odpustowego. Rzeczy te możemy przynosić na probostwo po każdej Mszy św. i w sobotę cały dzień do 8 czerwca. Proszę również o zgłaszanie się do mnie osób, które chciałyby upiec ciasto na nasz parafialny piknik. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 17. W dniu 15 czerwca tj. w sobotę przypada ósma Diecezjalna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 1000, po niej konferencja i Msza św. pod przewodnictwem JE ks. Biskupa Andrzeja Iwaneckiego o godzinie 1100. Serdecznie zachęcam kobiety i dziewczęta z naszej parafii do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Dojazd do Rud indywidualny.
 18. Składam serdeczne podziękowania Parafianom, mężczyznom i kobietom za prace porządkowe wokół kościoła przed uroczystością Bożego Ciała; Parafianom z Budzisk ,Siedlisk ,Rudy i Turza za przygotowanie pięknych ołtarzy na procesję eucharystyczną w Boże Ciało i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tejże uroczystości.
 19. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Diecezji. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła. Dziś również zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.
 20. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn a także - ,,Głos Serca' - najnowszy, odpustowy numer naszej parafialnej gazetki.
 21. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości, zaś w Sercu Pana Jezusa odkrywajmy źródło życia i naszego uświęcenia.

 

 

 

 


Ogłoszenia z dnia 26.05.2024

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Joachima Miksę - emerytowanego proboszcza parafii pw. MB Różańcowej z Nędzy, który wygłosi do nas okolicznościowe kazanie podczas Mszy św.
 2. Dziś również przypada Dzień Matki. Zapraszam zwłaszcza dzieci komunijne i rocznicowe o godzinie 1430 na nabożeństwo majowe, podczas którego będziemy się modlić w intencji naszych matek.
 3. Dzisiaj również przypada Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.
 4. Jutro, w poniedziałek tj. 27 maja wyruszamy z naszymi Różami Różańcowymi na pielgrzymko – wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz Sanktuarium Jasna Górka w Ślemieniu. W programie m.in. Msza św., zwiedzanie sanktuariów, przejazd kolejką wadowicką w Wadowicach śladami św. Jana Pawła II. Wyjazd spod kościoła o godzinie 745 - Turze, następnie z przystanku z Rudy o godzinie 750; z Budzisk k/kaplicy o godzinie 755 i z przystanku z Siedlisk o g. 800.
 5. Zapraszam do udziału zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w nabożeństwach majowych ku czci NMP do piątku o godzinie 1830.
 6. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 7. W czwartek tj. 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym dniu Msze św. o godzinie 700; 900 i 1100. Po Mszy świętej o godzinie 900 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, które przygotowują tradycyjnie Parafianie (ołtarz I - Ruda; ołtarz II - Budziska; ołtarz III - Siedliska; ołtarz IV - Turze. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła. W procesji biorą udział m.in. dzieci pierwszokomunijne. Próba dla dzieci do sypania kwiatów na Boże Ciało w środę tj. 29 maja o godzinie 1725. Serdecznie zachęcam Parafian do udziału w procesji i proszę o udekorowanie ołtarzy i okien swoich domów symbolami eucharystycznymi na drodze procesji. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny.
 8. Od czwartku tj. 30 maja - przez cały tydzień odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła. Zachęcam do udziału w nich zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Naszych Strażaków proszę o niesienie baldachimu.
 9. W piątek tj. 31 maja przypada święto Nawiedzenia NMP.
 10. Od soboty tj. 1 czerwca zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ - w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę o godzinie 1730 i w niedzielę o godzinie 1430.
 11. W sobotę tj. 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji organizowany jest dekanalny festyn dla dzieci i młodzieży w Nędzy w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej. Rozpoczęcie o godzinie 1100 w Ośrodku rekolekcyjnym, o 1200 Msza św. w kościele, a potem wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszam.
 12. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcam Parafian do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
 13. Z uwagi na organizację odpustowego pikniku rodzinnego z okazji odpustu parafialnego przypadającego w tym roku 9 czerwca bardzo proszę o przynoszenie różnych, nowych rzeczy na fanty potrzebne do konkursu odpustowego. Rzeczy te możemy przynosić na probostwo po każdej Mszy św. i w sobotę cały dzień do 2 czerwca. Proszę również o zgłaszanie się do mnie osób, które chciałyby upiec ciasto na nasz parafialny piknik. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 14. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 15. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu na potrzeby Seminarium i Diecezji. W przyszłym tygodniu również zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Czterdziesta trzecia kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia jest przeznaczona na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 16. Serdecznie dziękuję Dzieciom Rocznicowym za ich dar na rzecz parafii – jest nim składka w wysokości 500zł na rzecz nowego oświetlania w naszym kościele.
 17. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie, a także kwartalnik - ,,Głos Serca'.
 18. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości płynącej ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - naszego Pana i Zbawiciela, zaś Duch Święty niech odnowi w nas swoje dary.

 


Ogłoszenia z dnia 19.05.2024

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Dzisiaj również w naszej parafii Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. O godzinie 1030 Msza św. w intencji dzieci rocznicowych, ich rodziców i chrzestnych. Zapraszam o godzinie 1430 na nabożeństwo dziękczynne wraz dziećmi pierwszokomunijnymi i rocznicowymi.
 2. Zapraszam zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do udziału we Mszy św. i w nabożeństwach majowych ku czci NMP - w poniedziałek o godzinie 730, we wtorek, środę, czwartek i piątek o godzinie 1830, w sobotę o godzinie 1730,  a w niedzielę o g. 1430.
 3. W każdy czwartek w ramach nabożeństw majowych odczytywane będą specjalne katechezy eucharystyczne w związku z Kongresem Eucharystycznym.
 4. Dzisiaj i w kolejne niedziele, w ramach Kongresu Eucharystycznego, przed niedzielnymi Mszami są również odczytywane katechezy Eucharystyczne.
 5. Dziś w katedrze w Gliwicach o godzinie 1115 odprawiona zostanie Msza św. inaugurująca Metropolitalne Święto Rodziny.
 6. Jutro w poniedziałek tj. 20. 05 - święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze św. o godzinie 700 i 900.
 7. We wtorek tj. 21 maja zostanie odprawiona o godzinie 1915 Msza św. w intencji mieszkańców Budzisk w kapliczce w Budziskach z okazji wspomnienie św. Jana Nepomucena. Serdecznie zapraszam do jej udziału zwłaszcza Parafian z Budzisk.
 8. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 9. Spotkanie dla zainteresowanych kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej odbędzie się w piątek tj. 24.05 o godzinie 1645 w domu katechetycznym.
 10. Spotkanie dla zainteresowanych kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy I szkoły średniej odbędzie się w piątek tj. 24.05 o godzinie 1900 w domu katechetycznym.
 11. Serdecznie zapraszam na zebranie wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sobotę tj. 25 maja po wieczornej Mszy św. ok. godziny 1900 na probostwie.
 12. W czwartek tj. 23 maja przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godzinie 1800 zostanie również odprawiona Msza św. w intencjach o nowe powołania kapłańskie i za zmarłych kapłanów, siostry zakonne i dobrodziejów naszej parafii, a po niej odbędzie się nabożeństwo majowe z konferencją zaproszonych gości o bł. ks. Józefie Czempielu dla księży naszego dekanatu i dla zainteresowanych. Już teraz serdecznie zapraszam Parafian i Gości do udziału w tym wydarzeniu.
 13. W przyszłą niedzielę tj. 26 maja przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej. W tym dniu będziemy gościć    w naszej parafii ks. Joachima Miksę - emerytowanego proboszcza parafii pw. MB Różańcowej z Nędzy, który wygłosi do nas okolicznościowe kazanie podczas Mszy św.
 14. W przyszłą niedzielę tj. 26 maja przypada również Dzień Matki. Zapraszam w tym dniu do udziału w nabożeństwie majowym o godzinie 1430 podczas którego będziemy się modlić w intencji naszych matek.
 15. W przyszłą niedzielę tj. 26 maja Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.
 16. W poniedziałek tj. 27 maja wyruszamy z naszymi Różami Różańcowymi na pielgrzymko – wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz Sanktuarium Jasna Górka w Ślemieniu. W programie m.in. Msza św., zwiedzanie sanktuariów, przejazd kolejką wadowicką w Wadowicach śladami św. Jana Pawła II. Wyjazd spod kościoła o godzinie 745, następnie z przystanku z Rudy o godzinie 750; z Budzisk k/kaplicy o godzinie 755 i z przystanku z Siedlisk o godzinie 800.
 17. Z uwagi na organizację odpustowego pikniku rodzinnego z okazji odpustu parafialnego przypadającego w tym roku 9 czerwca bardzo proszę o przynoszenie różnych, nowych rzeczy na fanty potrzebne do konkursu odpustowego. Rzeczy te możemy przynosić na probostwo po każdej Mszy św. i w sobotę cały dzień do 2 czerwca. Proszę również o zgłaszanie się do mnie osób, które chciałyby upiec ciasto na nasz parafialny piknik. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 18. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 19. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest czterdziestą trzecią kolektą remontową przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła.
 20. Serdecznie dziękuję Dzieciom Pierwszokomunijnym za ich dar na rzecz parafii – jest nim składka w wysokości 2500zł na rzecz nowego oświetlania w naszym kościele.
 21. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać' Rodzicom dzieci rocznicowych - za posprzątanie naszej świątyni.
 22. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie. a także najnowszy ,,Głos Serca' -  nasza parafialna gazetka.
 23. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości płynącej ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - naszego Pana i Zbawiciela, zaś Duch Święty niech odnowi w nas swoje dary.

Ogłoszenia z dnia 12.05.2024

 1. Dzisiaj VII Niedziela - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj również w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. O godzinie 1030 Msza św. w intencji dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych. Zapraszam o godzinie 1530 na nabożeństwo dziękczynne wraz dziećmi pierwszokomunijnymi.
 2. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwa Biały Tydzień. Zapraszam zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do udziału we Mszy św. i w nabożeństwach majowych ku czci NMP - w poniedziałek o godzinie 730, we wtorek, środę, czwartek i piątek o godzinie 1830, w sobotę o godzinie 1730, a w niedzielę o g. 1430.
 3. W każdy czwartek w ramach nabożeństw majowych odczytywane będą specjalne katechezy eucharystyczne w związku z Kongresem Eucharystycznym.
 4. Dzisiaj i w kolejne niedziele, w ramach Kongresu Eucharystycznego, przed niedzielnymi Mszami są również odczytywane katechezy Eucharystyczne.
 5. Jutro w poniedziałek 13 maja przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo do MB Fatimskiej o godzinie 1830. Przynosimy ze sobą świece.
 6. Próba dla dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii świętej we wtorek 14 maja o godzinie 1845 w kościele. Spowiedź święta dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej  i ich rodziców w sobotę tj. 18 maja o godzinie 815  w kościele, a po niej próba generalna. W przyszłą niedzielę tj. 19 maja dzieci z klasy IV szkoły podstawowej obchodzić będą rocznicę I Komunii Św. podczas Mszy św. o godzinie 1030.
 7. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 8. W czwartek tj. 16 maja przypada rocznica poświecenia kościoła katedralnego w Gliwicach.
 9. Podczas wieczornych nabożeństw odmawiamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu częściowego tym, którzy pobożnie w niej uczestniczą.
 10. W sobotę tj. 18 maja w katedrze w Gliwicach o godzinie 930 święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy w modlitwie za nowych kapłanów.
 11. W przyszłą niedzielę tj. 19 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 12. Z uwagi na organizację odpustowego festynu rodzinnego z okazji odpustu parafialnego przypadającego w tym roku 9 czerwca bardzo proszę o przynoszenie różnych, nowych rzeczy na fanty potrzebne do konkursu odpustowego. Rzeczy te możemy przynosić na probostwo po każdej Mszy św. i w sobotę cały dzień do 1 czerwca. Proszę również o zgłaszanie się do mnie osób, które chciałyby upiec ciasto na nasz parafialny festyn. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 13. W przyszłą niedzielę tj. 19 maja w kościele katedralnym w Gliwicach odprawiona zostanie Msza św. inaugurująca obchody Metropolitalnego Święta Rodzin.
 14. W dniu 23 maja tj. w czwartek w przypadającą uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego Wiecznego Kapłana odprawiona zostanie o godzinie 1800 Msza św. w intencji Parafian i Dobroczyńców, zaś po Mszy św. w ramach nabożeństwa majowego zostanie wygłoszona konferencja poświęcona postaci bł. Ks. Józefa Czempiela w kościele. Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zapraszam Parafian, Gości i kapłanów naszego dekanatu.
 15. Serdecznie zapraszam na zebranie wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sobotę tj. 25 maja po wieczornej Mszy św. ok. godziny 1900 na probostwie.
 16. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 17. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać' wszystkim osobom zaangażowanym przy probostwie, za wszelkie prace i pomoc przy kościele i domu katechetycznym, a zwłaszcza Rodzicom dzieci komunijnych - mężczyznom za prace porządkowe na zewnątrz kościoła, kobietom za posprzątanie naszej świątyni, a także Pani Kwiaciarce za udekorowanie naszej świątyni, Panu Kościelnemu, Panu Andrzejowi i Paniom sprzątającym kościół, Szafarzom i  naszym ministrantom, mariankom  za pomoc przy kościele.
 18. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 19. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu będzie czterdziesta trzecia kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski O/w Racib., ul. Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). Bóg zapłać za wszelką pomoc i za wszelkie indywidualne, imienne wpłaty na rzecz tego dzieła, na konto paraf. z dopiskiem: ,,remont kościoła'.
 20. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn,a także najnowszy, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 21. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości płynącej z Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa - naszego Pana i Zbawiciela.

Ogłoszenia z dnia 5.05.2024

 1. Dzisiaj VI Niedziela O godzinie 1430 zapraszam na nabożeństwo majowe.
 2. Dzisiaj i w kolejne niedziele, w ramach Kongresu Eucharystycznego, przed niedzielnymi Mszami będą odczytywane krótkie katechezy Eucharystyczne.
 3. W ramach trwającego Kongresu Eucharystycznego od trzeciej niedzieli wielkanocnej rozpoczęliśmy w naszej Parafii cykl katechez poświęconych tematyce Eucharystii. Są one wygłaszane obecnie na nabożeństwie majowym o godzinie 1430 w kościele. Prelegentami katechez są: S. Elżbieta ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Ducha Św. z Raciborza i diakon Marek Czogalik z Babic. Już teraz serdecznie zapraszam i zachęcam zainteresowanych Parafian do wzięcia udziału w tych katechezach. Więcej informacji o Kongresie Eucharystycznym znajdziemy   w Internecie na stronie naszej Diecezji Gliwickiej. 
 4. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci NMP - w poniedziałek o godzinie 730, we wtorek, środę, czwartek i piątek o godzinie 1830, w sobotę o godzinie 1730, a w niedzielę o g. 1430.
 5. W każdy czwartek w ramach nabożeństw majowych odczytywane będą specjalne katechezy eucharystyczne w związku z Kongresem Eucharystycznym.
 6. W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę (tj. 6,7,8 maja) przypadają Dni Krzyżowe, w czasie których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Codziennie wieczorem o godzinie 1830 procesja błagalna z nabożeństwem błagalnym do krzyża przydrożnego na skrzyżowaniu ulic Raciborskiej i Stawowej w Turzu. Serdecznie zachęcam do jej udziału zwłaszcza naszych rolników i ich rodziny.
 7. W środę tj. 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. To święto patronalne naszego Wyższego Międzydziecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Moderatorach i alumnach naszego Seminarium.
 8. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 9. W czwartek tj. 9 maja przypada trzecia rocznica śmierci śp. ks. Proboszcza Radcy Antoniego Strzedulli. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy św. w Jego intencji o godzinie 1800.
 10. Trzecia próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w środę tj. 8 maja o godzinie 1615 w kościele. Pierwsza Spowiedź święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców w sobotę tj. 11 maja o godzinie 900 w kościele, a po niej próba generalna.
 11. W piątek tj. 10 maja rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu częściowego tym, którzy pobożnie w niej uczestniczą.
 12. W dniu 10 maja tj. w piątek rozpoczniemy i zainaugurujemy w naszej parafii nabożeństwa miesięczne do św. Charbela w intencji m.in. osób chorych i cierpiących z prośbą o uzdrowienie i skuteczne leczenie dla nich. W tym dniu zostanie odprawiona o godzinie 1800 Msza św., a po Niej odbędzie się nabożeństwo  z katechezą o św. Charbelu, którą wygłosi P. prof. Aleksander Bańka. Naszej parafii zostaną podarowane relikwie św. Charbela II-go stopnia. W czasie nabożeństwa będzie namaszczenie specjalnym olejkiem i możliwość włączenia się do grupy modlitewnej św. Charbela. Szczegóły na plakatach. Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu.
 13. W sobotę tj. 11 maja przypada Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach (Msza św. o g. 1100).
 14. Zbiórka wszystkich ministrantów i marianek w sobotę tj. 11.05 o godzinie 1100 w domu katechetycznym.
 15. W przyszłą niedzielę tj. 12 maja - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 16. W przyszłą niedzielę tj. 12 maja dzieci z klasy III szkoły podstawowej przystąpią do I Komunii Św. podczas Mszy św. o godzinie 1030, zaś w niedzielę tj. 19 maja odbędzie się rocznica I Komunii Św. również podczas Mszy św. o godzinie 1030. Próba dzieci rocznicowych we wtorek tj. 14 maja o godzinie 1845 w kościele.
 17. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 18. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu na ten sam cel.
 19. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn, a także najnowszy, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 20. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości płynącej ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - naszego Pana i Zbawiciela.

Ogłoszenia z dnia 28.04.2024

 1. Dzisiaj V Niedziela O godzinie 1430 zapraszam na nieszpory. 
 2. Dzisiaj i w kolejne niedziele, w ramach Kongresu Eucharystycznego, przed niedzielnymi Mszami będą odczytywane krótkie katechezy Eucharystyczne.
 3. W ramach trwającego Kongresu Eucharystycznego od trzeciej niedzieli wielkanocnej rozpoczęliśmy w naszej Parafii cykl katechez poświęconych tematyce Eucharystii. Są one wygłaszane na nabożeństwie nieszporów o godzinie 1430 w kościele. Prelegentami katechez są: S. Elżbieta ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Ducha Św. z Raciborza i diakon Marek Czogalik z Babic. Już teraz serdecznie zapraszam i zachęcam zainteresowanych Parafian do wzięcia udziału w tych katechezach. Więcej informacji o Kongresie Eucharystycznym znajdziemy   w Internecie na stronie naszej Diecezji Gliwickiej. 
 4. We wtorek tj. 30 kwietnia o godzinie 1845 - druga próba dla dzieci w kościele przed uroczystością I Komunii św., zaś III próba odbędzie się w środę tj. 8 maja o godzinie 1615 w kościele. Rocznica I Komunii św. odbędzie się 19 maja o godzinie 1030. Próba dzieci rocznicowych we wtorek tj. 14 maja o godzinie 1845 w kościele.
 5. Od środy tj. od 1 maja serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci NMP - w poniedziałek o godzinie 730, we wtorek, środę, czwartek i piątek o godzinie 1830, w sobotę o godzinie 1730, a w niedzielę o g. 1430.
 6. W każdy czwartek w ramach nabożeństw majowych odczytywane będą specjalne katechezy eucharystyczne w związku z Kongresem Eucharystycznym.
 7. W piątek tj. 3 maja obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. o godzinie 700, 900 i 1800. W tym dniu pamiętamy w modlitwie za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji.
 8. W sobotę tj. 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, hutników. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godzinie 1800 w intencji Strażaków, a po Niej na nabożeństwo ku czci św. Floriana przy krzyżu.
 9. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek, I-szy piątek i I-wsza sobota miesiąca.
 10. W czwartek o godzinie 630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Ks. Józefa Czempiela w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej w intencji czcicieli NSPJ nabożeństwo ku czci NSPJ. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca  o godzinie 1720. Podczas spowiedzi będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 930, zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 12. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zaś przed Mszą św. poranną o godzinie 630 zachęcam do wspólnego odmówienia Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zachęcam Parafian do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
 13. W sobotę tj. 4 maja w bazylice MB Pokornej w Rudach o godzinie 1000 - Święcenia diakonatu. Pamiętajmy w modlitwie za kandydatów do tych świeceń.
 14. Róże Różańcowe naszej parafii w dniu 27 maja br. tj. w poniedziałek organizują pielgrzymko – wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz Sanktuarium Jasna Górka w Ślemieniu. W programie m.in. Msza św., zwiedzanie sanktuariów, przejazd kolejką wadowicką w Wadowicach śladami św. Jana Pawła II. Koszt 150 zł. ( w tym przejazd autobusem, ubezpieczenie, obiad, kawa i ciasto, przejazd kolejką turystyczną, ofiary w odwiedzanych kościołach, opłacony przewodnik). Zapisy u P. Jakubczyk (tel.: 661674627). Liczba miejsc ograniczona.
 15. W dniu 10 maja tj. w piątek rozpoczniemy i zainaugurujemy w naszej parafii nabożeństwa miesięczne do św. Charbela w intencji m.in. osób chorych i cierpiących z prośbą o uzdrowienie i skuteczne leczenie dla nich. W tym dniu zostanie odprawiona o godzinie 1800 Msza św., a po Niej odbędzie się nabożeństwo  z katechezą o św. Charbelu, którą wygłosi P. prof. Aleksander Bańka. Naszej parafii zostaną podarowane relikwie św. Charbela II-go stopnia. W czasie nabożeństwa będzie namaszczenie specjalnym olejkiem i możliwość włączenia się do grupy modlitewnej św. Charbela. Szczegóły na plakatach. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu.
 16. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w sobotę od godziny 1730. Starajmy się korzystać regularnie z tego sakramentu, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby móc zyskać łaskę uświęcającą i pojednanie nasze z Bogiem i braćmi.
 17. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i utrzymanie kościoła. W przyszłym tygodniu na ten sam cel. Czterdziesta druga kolekta remontowa z ubiegłego tygodnia jest przeznaczona na remont wnętrza naszego kościoła. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Parafianom, Gościom i ludziom dobrej woli za Waszą wielką ofiarność, zrozumienie powagi przedsięwzięcia i za poczuwanie się do odpowiedzialności o troskę za naszą świątynię. Dziękuję za wszelkie indywidualne wpłaty na konto parafialne z dopiskiem ,,remont wnętrza kościoła'. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro.  (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski Oddział w Raciborzu, ul. Henryka Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz).
 18. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także najnowszy, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 19. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości płynącej ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - naszego Pana i Zbawiciela.

Ogłoszenia z dnia 21.04.2024

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna - Światowy Dzień Modlitw o powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. O godzinie 1430 zapraszam na nieszpory. 
 2. Dzisiaj i w kolejne niedziele, w ramach Kongresu Eucharystycznego, przed niedzielnymi Mszami będą odczytywane krótkie katechezy Eucharystyczne.
 3. W ramach trwającego Kongresu Eucharystycznego od trzeciej niedzieli wielkanocnej rozpoczęliśmy w naszej Parafii cykl katechez poświęconych tematyce Eucharystii. Są one wygłaszane na nabożeństwie nieszporów o godzinie 1430 w kościele. Prelegentami katechez są: S. Elżbieta ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Ducha Św. z Raciborza i diakon Marek Czogalik z Babic. Już teraz serdecznie zapraszam i zachęcam zainteresowanych Parafian do wzięcia udziału w tych katechezach. Więcej informacji o Kongresie Eucharystycznym znajdziemy   w Internecie na stronie naszej Diecezji Gliwickiej.
 4. Od miesiąca kwietnia Msze św. wieczorne odprawiane będą o godzinie 1800.
 5. We wtorek tj. 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 6. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców z ks. Proboszczem w środę tj. 24 kwietnia o godzinie 1700 w domu katechetycznym, zaś w piątek tj. 26 kwietnia o godzinie 1845 pierwsza próba w kościele przed uroczystością I Komunii św. Rocznica I Komunii św. odbędzie się 19 maja o godzinie 1030. Próba dzieci rocznicowych we wtorek tj. 14 maja o godzinie 1845 w kościele.
 8. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 9. W czwartek tj. 25 kwietnia przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu zapraszam do udziału zwłaszcza rolników naszej Parafii w procesji błagalnej i nabożeństwie o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli po porannej Mszy św.
 10. Róże Różańcowe naszej parafii w dniu 27 maja br. tj. w poniedziałek organizują pielgrzymko – wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz Sanktuarium Jasna Górka w Ślemieniu. W programie m.in. Msza św., zwiedzanie sanktuariów, przejazd kolejką wadowicką w Wadowicach śladami św. Jana Pawła II. Koszt 150 zł. ( w tym przejazd autobusem, ubezpieczenie, obiad, kawa i ciasto, przejazd kolejką turystyczną, ofiary w odwiedzanych kościołach, opłacony przewodnik). Zapisy u P. Jakubczyk (tel.: 661674627). Liczba miejsc ograniczona.
 11. W dniu 10 maja tj. w piątek rozpoczniemy i zainaugurujemy w naszej parafii nabożeństwa miesięczne do św. Charbela w intencji m.in. osób chorych i cierpiących z prośbą o uzdrowienie i skuteczne leczenie dla nich. W tym dniu zostanie odprawiona o godzinie 1800 Msza św., a po Niej odbędzie się nabożeństwo  z katechezą o św. Charbelu, którą wygłosi P. prof. Aleksander Bańka. Naszej parafii zostaną podarowane relikwie św. Charbela II-go stopnia. W czasie nabożeństwa będzie namaszczenie specjalnym olejkiem i możliwość włączenia się do grupy modlitewnej św. Charbela. Szczegóły na plakatach. Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu.
 12. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie w Bośni-Hercegowinie w terminie od 7 do 15 września br. Plan pielgrzymki w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 13. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest czterdziestą drugą kolektą remontową przeznaczoną na remont wnętrza naszej świątyni. W przyszłym tygodniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, biuletyn z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami na kolejne dwa tygodnie. a także najnowszy, świąteczny numer kwartalnika - ,,Głos Serca' - naszej parafialnej gazetki.
 15. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości płynącej ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - naszego Pana i Zbawiciela.

Ogłoszenia z dnia 14.04.2024

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona w Kościele XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. O godzinie 1430 zapraszam na nieszpory. 
 2. Dzisiaj i w kolejne niedziele, w ramach Kongresu Eucharystycznego, przed niedzielnymi Mszami będą odczytywane krótkie katechezy Eucharystyczne.
 3. W ramach trwającego Kongresu Eucharystycznego od dzisiaj – tj. od trzeciej niedzieli wielkanocnej rozpoczniemy w naszej Parafii cykl katechez poświęconych tematyce Eucharystii. Będą one wygłoszone na nabożeństwie nieszporów o godzinie 1430 w kościele. Prelegentami będą: S. Elżbieta ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Ducha Św. z Raciborza i diakon Marek Czogalik z Babic. Już teraz serdecznie zapraszam i zachęcam Parafian do wzięcia udziału w tych katechezach. Więcej informacji o Kongresie Eucharystycznym znajdziemy w Internecie na stronie naszej Diecezji Gliwickiej.
 4. Dzisiaj również zapraszam na kwartalne spotkanie parafialnych Róż Różańcowych i Przedstawicieli Arcybractwa Różańcowego po nieszporach godziny 1515 do domu katechetycznego.
 5. Od miesiąca kwietnia Msze św. wieczorne odprawiane będą o godzinie 1800.
 6. Po Mszy św. w każdy wtorek zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach zalecanych.
 7. W środę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godzinie 1800.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w kościele.
 9. Róże Różańcowe naszej parafii w dniu 27 maja br. tj. w poniedziałek organizują pielgrzymko – wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz Sanktuarium Jasna Górka w Ślemieniu. W programie m.in. Msza św., zwiedzanie sanktuariów, przejazd kolejką wadowicką w Wadowicach śladami św. Jana Pawła II. Koszt 150 zł. ( w tym przejazd autobusem, ubezpieczenie, obiad, kawa i ciasto, przejazd kolejką turystyczną, ofiary w odwiedzanych kościołach, opłacony przewodnik). Zapisy u P. Jakubczyk (tel.: 661674627). Liczba miejsc ograniczona.
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Diecezji. W przyszłym tygodniu będzie czterdziesta druga kolekta remontowo - inwestycyjna przeznaczona na remont wnętrza naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro. (Nr Konta dla przelewów krajowych: 07 1050 1328 1000 0022 6716 4214 z dopiskiem: remont wnętrza Kościoła) ING Bank Śląski O/w Racib., ul. Sienkiewicza 2, 47-400 Racibórz). Bóg zapłać za wszelką pomoc i za wszelkie indywidualne, imienne wpłaty na rzecz tego dzieła, na konto paraf. z dopiskiem: ,,remont kościoła'.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, ,,Głos Serca'- wydanie świąteczne.
 12. Diecezjalna Szkoła Muzyczna II stopnia oraz Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach zapraszają do nauki przygotowującej do pełnienia funkcji organisty oraz kantora. W najbliższy piątek 19 kwietnia, w godz. 16.30-19.00, odbędzie się Dzień Otwarty, podczas którego będzie można bliżej zapoznać się z ofertą i funkcjonowaniem szkół. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
 13. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i trwania w chrześcijańskiej radości płynącej ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - naszego Pana i Zbawiciela.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Turze, siedziba: Turze, Kościelna 2.